در كمیته فنی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور عنوان شد

ضرورت سرمایه گذاری و تعبیه امكانات برای معلولین در جامعه با بهره گیری از روش های تمام شماری

ضرورت سرمایه گذاری و تعبیه امكانات برای معلولین در جامعه با بهره گیری از روش های تمام شماری مدیركل دفتر فنی وزارت كشور اظهار داشت: در فضاهای اجتماعی هر میزان اختلاط و تعاملات اجتماعی میان قشرها و گروههای مختلف جمعیتی ارتقا یابد به همان نسبت در آن جامعه شور و نشاط تقویت می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وحید قربانی در بیستمین نشست ستاد کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که با حضور اعضای کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه اعضای ستاد بر مناسب سازی درست و هدفمند فضاهای عمومی کشور است تا همه شهروندان با خیالی آسوده و راحت از این فضا استفاده بهینه را داشته باشند.
مدیر کل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور با اشاره به اینکه معلولین و ناتوانان جسمی قسمتی از جامعه شهروندی کشورمان هستند؛ اظهار داشت: باید برای این بخش از جمعیت که شرایط زیستی خاص و متفاوتی دارند؛ برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم.
وی در این خصوص اظهار داشت: باید امکانات عمومی لازم را جهت استفاده قشر معلولین و ناتوانان جسمی در کشور تعبیه نماییم تا این بخش از جمعیت بتوانند همانند دیگر شهروندان از امکانات عمومی شهر از حمل و نقل گرفته تا پیاده روها استفاده کنند.
قربانی با اشاره به اینکه برای تحقق این مهم نیازمند سرمایه گذاری های جدی عمرانی هستیم؛ اظهار داشت: مناسب سازی امکانات و فضاهای عمومی شهر نیاز امروز کشور است و برای این امر باید از نظرات کارشناسان و خبرگان این حوزه استفاده گردد.
ایشان در ادامه به استفاده از دو روش نمونه شماری و تمام شماری در کارهای علمی و تحقیقاتی اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال رسم بر این بوده که از روشهای نمونه گیری برای اتخاذ تصمیمات و راهبردها بهره برده ایم.
مدیر کل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور افزود: امروز در دنیا به جهت پیشرفت های تکنولوژیکی استفاده از روش های تمام شماری رایج شده و باید در کشور به سمت استفاده از روش ها حرکت نماییم.
قربانی اظهار نمود: می توان با نصب اپلیکیشنی در گوشیهای همراه امکان بهره گیری از روش های تمام شماری را فراهم ساخت. با استفاده از این روش بهتر می توانیم سرمایه گذاری و تعبیه امکانات را برای معلولین فراهم سازیم.
قربانی اظهار داشت: در حوزه خدمات بانکی می توان با استفاده از همین نرم افزارها، مناسب ترین مکان استفاده از خدمات بانکی را در شهر شناسایی و با تخصیص امکانات، امکان بهره برداری را برای قشر معلولین فراهم سازیم.
مدیر کل دفتر فنی و عمرانی وزارت کشور در انتها تصریح کرد: در فضاهای اجتماعی هر میزان اختلاط و تعاملات اجتماعی میان قشرها و گروه های مختلف جمعیتی ارتقا یابد به همان نسبت در آن جامعه شور و نشاط تقویت می شود. ازاین رو باید فضایی فراهم سازیم تا این امکان تعامل و ارتباط در جامعه تقویت شود.1399/06/21
10:58:23
5.0 / 5
3178
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است