در جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا بررسی شد

تمهیدات وبرنامه پیشنهادی برگزاری مراسم اربعین

تمهیدات وبرنامه پیشنهادی برگزاری مراسم اربعین فست تریپ: سی و سومین جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا به ریاست معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور و باحضور مسئولان دستگاههای عضو كمیته برگزار و تمهیدات و برنامه پیشنهادی برگزاری مراسم اربعین و وضعیت مدارس و میزان رعایت پروتكلهای بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا؛ حسین ذوالفقاری در سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، بعد از ارائه گزارش از وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن قدردانی از مردم درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی در روزهای ماه محرم، بر ضرورت استمرار این روند در ماه صفر نیز اصرار کرد.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه پروتکل مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای هر دو ماه محرم و صفر بود، افزود: در این نشست درباب اتخاذ تمهیدات ویژه برای اربعین بحث وبررسی شد.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در این نشست محمدی فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی نیز گزارشی از برنامه ها و اقدامات این ستاد از شروع سال تابحال ارائه کرد و اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، از ابتدا سه سناریوی عدم برگزاری راهپیمایی اربعین، برگزاری محدود و شرایط عادی برنامه ریزی شد و برای هر سه سناریو آمادگی داریم که البته بعد از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زوار خارجی از طرف دولت عراق، برنامه های جایگزین دنبال شده است.
وی ادامه داد: البته با پیگیری ها و برنامه ریزی ستاد مرکزی اربعین حسینی زیرساختهای لازم در استانهای مرزی از قبیل پارکینگ، آب شرب، اسکان و خدمات بهداشتی و... تا بیش از ۹۰ درصد آماده شده است که در سالهای آینده بتوانیم بهترین شرایط را برای زوار اربعین ایجاد نماییم.
محمدی فر در ادامه درباب برنامه های جایگزین ستاد مرکزی اربعین خصوصا برنامه های کمیته فرهنگی و مشارکتهای مردمی توضیحاتی ارائه کرد و این برنامه ها مورد بحث و تبادل نظر اعضای کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی قرار گرفت.
همین طور در ادامه این جلسه گزارشی از روند بازگشایی مدارس و برنامه های پیش رو از طرف وزارت آموزش و پرورش ارائه شد، در ادامه نیز وزارت بهداشت گزارشی از روند اجرای پروتکلهای بهداشتی در مدارس و آماری از وضعیت استانها دراین خصوص ارائه نمود.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در ادامه بر ضرورت تقویت سامانه شاد برای آموزش آنلاین دانش آموزان و همین طور تنظیم برنامه برای حضور مستمر و منظم دانش آموزان در فضای آموزشی بمنظور جلوگیری از بروز هرگونه خلل در روند آموزشی آنها تاکید گردید.
طبق گزارش پایگاه خبری وزارت کشور، در آخر سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد طرح تداوم دورکاری حداکثر یک سوم از کارکنان لطمه پذیر ادارات در تهران باردیگر باتوجه به نتایج و تاثیرات مثبت آن در روند ترافیک و کاهش حجم جمعیتی ادارات به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد شود تا در صورت تصویب این روند ادامه یابد.
منبع:

1399/06/20
11:29:03
5.0 / 5
3222
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است