كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز به گزارش فست تریپ برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان (اول شهریور ماه) در شرایط قابل قبول است اما پیشبینی می شود با افزایش تردد خودرو ها كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (اول شهریورماه) کیفیت هوای برخی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که عموما ناشی از جو آرام و افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته است.

طی روز با کاهش تندی باد بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد، علاوه براین با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین با عدم وزش باد مؤثر پیشبینی می شود در ساعات پایانی امشب (۱ شهریور ماه) هم در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس را شاهد باشیم.

با تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۲ شهریور ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها احتمال می رود غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش پیدا کند و در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج با افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد ازاین رو با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر، پیشبینی می شود شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.

شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت فردا (۲ شهریور ماه) ادامه خواهد داشت و احتمال می رود با وجود افزایش ترافیک شبانگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت سالم قرار بگیرد.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.
1399/06/01
22:48:39
5.0 / 5
3156
تگهای خبر: امداد , ترافیك , تردد , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است