توسعه خدمات غیرحضوری بیمه شدگان تأمین اجتماعی با همكاری ثبت احوال

توسعه خدمات غیرحضوری بیمه شدگان تأمین اجتماعی با همكاری ثبت احوال به گزارش فست تریپ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان سالیانه بیشتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه می شود و این طرح برپایه نظرات تشكل های بازنشستگان اجرایی شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در مراسم تقدیر از بازنشستگان نمونه این سازمان که به مناسبت ۲۵ ذی الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اضافه کرد: حمایت های آقای شریعتمداری بر خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان تأثیر قابل توجه داشته و امیدواریم با تداوم این حمایت ها شاهد بهبود مستمر خدمات باشیم.

وی ادامه داد: این جلسه به علت شیوع کرونا متفاوت با سال های قبل و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می گردد.

سالاری با اشاره به اینکه سال جاری با متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهمترین مطالبات این عزیزان محقق شده است، اظهار داشت: خدمت رسانی به بازنشستگان متناسب با ظرفیت و بضاعت سازمان افزایش می یابد و تلاش می نماییم با ایجاد منابع جدید ظرفیت خدمت رسانی افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی متناسب سازی حقوق بازنشستگان را گامی بلند برای تحقق مطالبه چندین ساله این عزیزان عنوان نمود و اظهار داشت: بعد از قطعی شدن دریافت منابع مورد نیاز از جانب دولت، طی جلسات گوناگونی با نمایندگان تشکل های بازنشستگی نقطه نظرات و دیدگاه های این افراد برای اجرای قانون متناسب سازی کاملاً مورد توجه قرار گرفته و سعی شده است که بودجه ۱۶ هزار میلیارد تومانی تخصیص یافته به بهترین نحو و با رعایت عدالت و انصاف توزیع شود.

سالاری اظهار نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با دریافت مطالبات این سازمان از دولت محقق شده است و با عنایت به حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همراهی و مساعدت سایر وزرا و معاونین رئیس جمهور امیدواریم تا پیش از آخر سالجاری بخش دیگری از مطالبات این سازمان از دولت هم دریافت شود.

وی با اشاره به برنامه های ویژه بازنشستگان اظهار داشت: خدمات رفاهی و طرح کرامت رضوی برای مستمری بگیران عزیز این سازمان در سال های گذشته انجام می شد که به علت کرونا برنامه ها متوقف شده است و به محض آخر این وضعیت این برنامه ها از سر گرفته می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از به روز رسانی و ارتقاء تبادل اطلاعات با سازمان ثبت احوال اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری سازمان ثبت احوال در آینده نزدیک امکان توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی فراهم می شود و برپایه برنامه ریزی صورت گرفته میزان مراجعات حضوری مردم به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی در بهمن سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۷۵ درصد کاهش خواهد داشت.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی هم در این نشست اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کاری بزرگ و تاریخی است که همزمان با حقوق مرداد پرداخت شده و رضایتمندی بازنشستگان را به دنبال داشته است و این خاطره شیرین در اذهان بازنشستگان باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: نظرات ما در جلسات مختلف بررسی و تصمیم گیری روش اجرای متناسب سازی کاملا محقق شد و تلاش شده است که عدالت بیمه ای با اجرای متناسب سازی محقق شود.

بیات در ادامه احیای شورایعالی تأمین اجتماعی و تقویت سه جانبه گرایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم که در شورایعالی تأمین اجتماعی بازنشستگان هم بعنوان خدمت گیرندگان این سازمان عضویت داشته باشند.

او همینطور خواهان حمایت بیشتر سازمان تأمین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان شد و اظهار داشت: برخورداری از خدمات درمانی مناسب حق بازنشستگان است و بیمه تکمیلی بازنشستگان را باید با جدیت پیگیری نماییم.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کار بزرگی است که با تلاش و پیگیری دکتر سالاری و حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: متناسب سازی در شرایط اقتصادی نامناسب کشور بسیار پرارزش است و این کار در شرایط اقتصادی و درآمدهای ارزی نامناسب کشور انجام شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، صادقی افزود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان به نحو مطلوب و با مشورت نمایندگان تشکل های بازنشستگان اجرا شده است.
در این مراسم که به همت اداره کل فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید و مدیران عالی سازمان و روسای کانونهای بازنشستگی هم درآن حضور داشتند، از تعدادی بازنشسته برگزیده تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1399/05/27
10:20:26
5.0 / 5
3290
تگهای خبر: خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است