در كمیته انتظامی اجتماعی ستاد كرونا مطرح شد

پیشنهاد لغو طرح ترافیك تا اختتام مرداد

پیشنهاد لغو طرح ترافیك تا اختتام مرداد فست تریپ: معاون وزیر كشور از پیشنهاد كمیته انتظامی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با كرونا برای لغو طرح ترافیك و حضور یك سوم كارمندان در محل كار خود تا اختتام مرداد ماه آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ذوالفقاری در حاشیه جلسه کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدیریت و کنترل هوشمند فاصله اجتماعی از مدتها قبل مطرح بود که درهمین راستا چند سامانه در جلسه امروز ارائه و در نهایت مقرر شد مرکز دیتابیسی آماده شود تا در صورت تصویب ستاد ملی این سامانه ها با بهره گیری از این دیتابیس، کنترل هوشمند بیماری و فاصله گذاری اجتماعی را اجرایی کنند.
وی ادامه داد: دو کار اساسی پیش روی ماست نخست آن که سامانه های هوشمند اجرایی شود و دیگر آنکه برنامه یک ساله سازمانها و نهادها برای همزیستی با کرونا تدوین شود. ستاد ملی این مساله را تصویب کرده پس سازمانها باید ظرف مدت یک ماه برنامه یک ساله خودرا با درنظر گرفتن کاهش شیوع بیماری بعد از تصویب در کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مصوب و در مرحله بعد این برنامه توسط ستاد ملی مصوب شود تا لازم الاجرا باشد.
ذوالفقاری افزود: در این برنامه باید موضوعاتی همچون صیانت از کارکنان، صیانت از مراجعان، نحوه استفاده از امکانات و تجهیزات، بایدها و نبایدهایی در رابطه با بیماری و همین طور معرفی متولی هر سازمان و نهاد برای پیگیری و نظارت برنامه مشخص شود. همین طور ضمانتهای اجرایی برنامه نیز باید با همکاری وزارت بهداشت و درمان مشخص شود.
وی اشاره کرد: باتوجه به گزارشی که در جلسه امروز ارائه شد، روند اپیدمی و مرگ و میر در دو هفته گذشته در تهران کاهشی بوده و پیشنهادکمیته امنیتی اجتماعی لغو طرح ترافیک و حضور یک سومی کارمندان در محل کار خود تا اختتام مرداد ماه بوده است که در صورت تصویب ستاد ملی این امر اجرا می گردد.
معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه اظهار داشت: دستورالعمل بهداشتی این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی که در 21 اردیبهشت ماه در 11 حوزه برگزار می شود تدوین می شود که در آن وظایف کاندیداها، ستادهای انتخاباتی آنها و مجریان برگزاری انتخابات و همین طور ضمانتهای اجرایی و ضوابطی که باید رعایت شود تدوین می شود تا برگزاری انتخابات از لحاظ بیماری صدمه ای به مردم وارد نکند. همین طور مواردی همچون استفاده از اثر انگشت نیز در این انتخابات حذف گردیده است. این دستورالعمل در جلسه امروز مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
وی ادامه داد: در حوزه های مختلف، شیوع بیماری کرونا لطمه هایی را برای صنوف و همین طور کارکنان بخش درمان به وجود آورده که دستگاههای ذیربط ماموریت پیدا کردند تا ظرف یک هفته گزارشی از وضعیت جامعه در حوزه های مختلف اصناف و کادر پزشکی و درمانی تهیه و به ستاد ملی ارائه نماییم.
ذوالفقاری افزود: ما سه حوزه داریم حوزه اداری و دستگاههای دولتی که اگر کسی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرد در مراحل مختلف از تذکر تا سه ماه انفصال از خدمت برای آنها پیشنهاد شده. در حوزه اصناف نیز در 4 مرحله از تذکر تا پلمب واحد صنفی برای سه ماه پیشنهاد شده است. در مورد مردم نیز پیشنهاد کمیته این بوده که چنانچه افراد به دستگاه ها مراجعه کنند و استفاده از ماسک رعایت نکردند ارائه خدمات به آنها ممنوع باشد.
ب تردید اجرای همه این موارد در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا می گردد.
منبع:

1399/05/22
22:19:59
5.0 / 5
3432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است