نامگذاری خیابان مدافعان سلامت به یاد كادر درمان فوت شده بر اثر كرونا

نامگذاری خیابان مدافعان سلامت به یاد كادر درمان فوت شده بر اثر كرونا اعضای شورای شهر تهران یك خیابان در حوالی ساختمان وزارت بهداشت را در جهت گرامی داشت نام و یاد كادر درمان فوت شده بر اثر كرونا به نام مدافعان سلامت تصویب كردند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا محمدجواد حق شناس دردستور جلسه پنجم شورای شهر بار دیگر بحث نامگذاری معابر را بیان کرد و اظهار داشت: همان گونه که اطلاع دارید اول شهریور روز پزشک است و سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اصرار داشتند از آنجایی که 150 نفر از کادر درمان درراه مبارزه با کرونا جان خویش را از دست دادند یک معبر به نام "مدافع سلامت "نام گذاری شود که کمیته نامگذاری به صورت فوق العاده تشکیل جلسه داد و پیشنهادات مختلفی در این حوزه عنوان شد.
وی با بیان این که برخی ها پیشنهاد دادند که تونل گیشا به نام مدافع سلامت نامگذاری شود اظهار داشت: نهایتا به این نتیجه رسیدیم که همان حوالی ساختمان وزارت بهداشت یک معبر را به نام مدافعان سلامت نامگذاری نماییم که نهایتا خیابان زرافشان شمالی انتخاب گردید و این در شرایطی است که خیابان زرافشان جنوبی به نام سابق خود باقی می ماند.
مجید فراهانی در واکنش به این پیشنهاد اظهار داشت: مدافع سلامت درست نیست، بلکه باید کلمه شهدای مدافع سلامت را استفاده نماییم که حق شناس در پاسخ اظهار داشت: این نام به تایید بنیاد شهید هم رسیده است چون که ما احتیاط کردیم و بنیاد شهید گفته که مصوب ندارند. بنابراین فعلا بدون کلمه شهید مصوب نماییم تا اگر تصمیمات لازم دریافت شد آنرا تغییر دهیم.
رسولی در واکنش به این پیشنهاد اظهار داشت: کلمه مدافع سلامت نیست بلکه از آنجایی که حدود 150 نفر جان خویش را از دست دادند باید از کلمه جمع مدافعان سلامت بهره برد.
نهایتا اعضای شورای شهر تهران به این پیشنهاد در خصوص نامگذاری خیابان زرافشان شمالی به نام مدافعان سلامت رأی مثبت دادند.
در ادامه حق شناس اضافه کرد: یک میدان بی نام در منطقه 6 وجود دارد که پیشنهاد می شود به نام عنایت الله گلستانه که از حادثه نویسان قدیمی کشور است و 40 سال سابقه روزنامه نگاری دارد گذاشته شود.
میرلوحی در واکنش به این پیشنهاد اظهار داشت: بهتر است در مورد نامگذاری معابر این چنینی نظر انجمنهای تخصصی این صنف را جویا شویم؛ چون که امکان دارد به ما انگ بزنند که رفقایشان را آورده اند در حالیکه ما به دنبال ثبت این سرمایه های اجتماعی هستیم.
حق شناس با بیان این که این پیشنهاد از جانب شهرداری منطقه 6 عنوان شد اظهار داشت: گلستانه روزنامه نگار و مدرس حادثه نویسی در کشور بوده است.
وی افزود: همینطور پیشنهاد می شود یک میدان بدون نام در خیابان سردار جنگل به نام آستارکی نام گذاری شود.
او همینطور با بیان این که پیشنهاد می شود دو معبر در مجاورت انجمن روزنامه نگاری به نام دو روزنامه نگار درگذشته بر اثر کرونا یعنی سهیل گوهری وروح اله رجایی گذاشته شوند اظهار داشت: این پیشنهاد به تقاضای روزنامه جام جم و جمعیت هلال احمر انجام می گیرد.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران تنها توانستند یک مورد از این پیشنهادات نامگذاری را به تصویب برسانند و به علت اتمام وقت جلسه شورا بررسی این دستور به جلسه بعد موکول شد.
منبع:

1399/05/21
14:27:51
5.0 / 5
3583
تگهای خبر: تونل , شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است