معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور خبر داد

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲ میلیونی ویژه كرونا به رانندگان تاكسی

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲ میلیونی ویژه كرونا به رانندگان تاكسی مهدی جمالی نژاد از ارائه 14 هزار تسهیلات 20 میلیون ریالی ویژه كرونا به رانندگان ناوگان تاكسیرانی شهری كشور آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق اظهار نمود: به دنبال شیوع ویروس کرونا برمبنای اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلینی هستند که شدیداً در معرض مبتلاشدن به این بیماری هستند و بدین جهت با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند. وی ادامه داد: در این راستا با همکاری بنیاد علوی و عاملیت بانک سینا، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد جهت برخورداری ۵۰ هزار راننده تاکسی لطمه دیده در این بحران در نظر گرفته ایم. جمالی نژاد در ادامه اظهار داشت: به این منظور متناسب با هر شهر سهمیه ای مشخص تا از طرف سازمان های تاکسیرانی در اختیار افراد لطمه دیده و یا خانواده هایی که اعضای آنها بر اثر کرونا فوت شده اند، قرار گیرد. وی افزود: تا کنون ۱۴ هزار راننده تاکسی پروسه دریافت وام خودرا انجام داده و در حال شناسایی و معرفی به بانک ها هستند و بقیه پروسه استفاده از تسهیلات نیز در حال اجراست. رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همین طور به اعطای تسهیلات ۶ میلیون تومانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوسیله ثبت نام در سامانه ویژه این مساله اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای اعلام وزارتخانه مذکور از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشته اند که مراحل اداری آن بوسیله سامانه کارا در حال اجراست.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره آخرین آمار ابتلای رانندگان تاکسی های درون شهری به کرونا اظهار داشت: بر طبق آخرین آمار ارسالی شهرداری ها ۴۹۳ راننده به این بیماری مبتلا و متاسفانه ۴۳ نفر از آنان فوت کرده اند.

1399/05/10
23:10:33
5.0 / 5
3835
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است