استاندار تهران مطرح كرد

اشتغال از علل كاهش میزان ازدواج

اشتغال از علل كاهش میزان ازدواج به گزارش فست تریپ استاندار تهران با اشاره به كاهش میزان ازدواج در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ بر لزوم ایجاد اشتغال جهت تسهیل ازدواج جوانان تاكید نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به آغاز هفته ازدواج تصریح کرد: یکی از جلسات مهم و راهبردی استان، جلسه ساماندهی امور جوانان است که باید جلسات به صورت ویدئو کنفرانسی و به صورت منظم برگزار گردد.

وی افزود: علیرغم اینکه رشد جمعیت کم است اما غالب جمعیت کشور جوانان هستند که باید سیاست گذاری و برنامه ریزی برای آنها داشت؛ بعلاوه خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی است که مقدمه آن تشکیل خانواده و ازدواج است که طبق صدمه شناسی انجام شده میزان ازدواج در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ کمتر شده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: یکی از علل عمده کاهش میزان ازدواج مبحث اشتغال می باشد؛ از اینرو باید مبحث ازدواج و مسائل اقتصادی مترتب بر آن مورد توجه جدی قرار گیرد؛ چونکه موفقیت در این حوزه می تواند شرایط ازدواج جوانان را تسهیل کند.

محسنی بندپی با اشاره به اثرات کاهش میزان ازدواج اظهار داشت: سخت تر شدن ازدواج صدمه های زیادی به دنبال دارد؛ چونکه از یک سو بر رشد جمعیت تأثیر منفی می گذارد و از طرفی صدمه های اجتماعی را زیاد می کند.
مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می شود
استاندار تهران با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده در کاهش صدمه های اجتماعی از تشکیل مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران اطلاع داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به تأثیر مثبت تشکیل خانواده بر سلامت روان تصریح کرد: کرونا علاوه بر تهدید سلامتی می تواند فرصتی برای کاهش تشریفات برگزاری مراسم ازدواج باشد؛ ضمن اینکه باید دستگاه ها در زمینه ترویج ازدواج آسان منطبق بر سبک زندگی ایرانی و اسلامی تولید محتوا داشته باشند.

وی همینطور عنوان کرد: در تقویت و ترویج فرهنگ ازدواج مراکز مشاوره تحکیم، تشکیل و تقویت خانواده موثر هستند البته باید این مراکز مردمی شود و به سراغ خانواده ها بروند تا صدمه ها برطرف شود، ضمن اینکه با ایجاد تحرک در اشتغال و اقدامات فرهنگی، امر ازدواج بعنوان فرهنگ عمومی نهادینه می شود.

استاندار تهران با اشاره به کمپین مشاوره ازدواج به صورت مجانی در هفته ازدواج افزود: در جهت بهره گیری از ظرفیت و کمک خیرین جهت امر ازدواج، مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می شود.
اولویت های پژوهشی استان تهران در چارچوب فراخوان اعلام می شود
استاندار تهران با اشاره به اهمیت پژوهش در برون رفت از مشکلات، از اعلام اولویت های پژوهشی استان تهران در چارچوب فراخوان اطلاع داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی همینطور در نخستین کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان با اشاره به مهم ترین محورهای این جلسه تصریح کرد: ۱۷ محور کلی در چارچوب ۱۴۴ مبحث برای اولویت های پژوهشی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد این موضوعات و محورها از راه فراخوان در اختیار واحدهای علمی و دانشگاهی قرار گیرد تا تبادل نظر نسبت به آنها صورت گیرد.

استاندار تهران همینطور عنوان کرد: بررسی علمی و کارشناسانه موضوعات از راه دانشگاه ها و مراکز علمی می تواند نقش موثری در برون رفت از مشکلات و عرضه راهکارهای کاربردی داشته باشد.

محسنی بندپی اظهار داشت: موضوعات و مشکلات دستگاه های اجرایی در چارچوب فراخوان اعلام می شود تا از نظرات کارشناسانه اهل فن جهت حل مشکلات موجود به بهترین شکل استفاده گردد.1399/05/02
23:45:11
5.0 / 5
4003
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است