معاون عمرانی استاندار خوزستان:

خدمات شهرداری دركوی سیاحی اهواز ضعیف است

خدمات شهرداری دركوی سیاحی اهواز ضعیف است به گزارش فست تریپ معاون عمرانی استاندار خوزستان اظهار داشت: كیفیت خدمات دهی شهرداری اهواز در كوی سیاحی بسیار ضعیف است و مردم بسیار گله دارند.فاضل عبیات در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: دو هفته قبل با شهرداری اهواز و آبفا از منطقه کوی سیاحی بازدید شد که قسمتی از شبکه فاضلاب این منطقه انجام و بخش دیگر نیز باقی مانده است.
وی اضافه کرد: در قسمت هایی که فاضلاب اجرا شده، معابر ساماندهی نشده است و آسفالت نکرده بودند چونکه نیاز به مقدمه هایی داشت.
معاون عمرانی استاندار خوزستان اشاره کرد: به سبب حفاری و اجرای شبکه فاضلاب که از طرف شرکت فاضلاب انجام شده قرار بود تا مسئولیت ترمیم نوار حفاری این منطقه نیز بر عهده آبفا باشد.
عبیات با اشاره به بازدید از خیابان فلاح کوی سیاحی، بیان کرد: با توجه به این که کار به دلیلهای مختلف همچون مشکلات اعتباری متوقف شده بود، باید به کل خیابان فلاح فکری می شد و دیگر ترمیم خط حفاری جوابگو نبود.
معاون عمرانی استاندار خوزستان اضافه کرد: مقرر شده بود تا قسمتی از آسفالت معابر را شهرداری نیز از آن انجام دهد.
وی افزود: موضوع مدیریت پسماند برای این منطقه نیز عنوان شد تا شهرداری حضور پررنگ تری دراین زمینه داشته باشد.
عبیات در ادامه گلایه کرد: با توجه به این که مناطق حاشیه شهر اهواز همچون عین دو و کوی سیاحی در سال اخیر به طرح جامع شهر اهواز الحاق شدند، این مناطق نیز جز حوزه خدمات دهی شهرداری محسوب می شوند. بدین سبب دیگر هیچ مانع و یا دستاویز قانونی برای حضور نداشتن شهرداری و یا بی برنامه ریزی برای خدمات دهی وجود ندارد.

وی با انتقاد از کیفیت پایین خدمات شهری و نبود بهداشت معابر در کوی سیاحی، تصریح کرد: مردم صبور این منطقه در بازدید روز پنجشنبه از وجود این مشکلات شاکی بودند و متأسفانه خیابان فلاح کوی سیاحی با آن کانال بزرگ فاضلاب در وسط خیابان وضعیت اسفباری داشت که زندگی را برای این مردم سخت کرده است.
معاون عمرانی استاندار خوزستان عنوان کرد: پس از بازدید روز پنجشنبه از منطقه کوی سیاحی به این نتیجه رسیدیم که آبفا ابتدا باید لوله گذاری مربوط به شبکه فاضلاب (در نقاط فاقد شبکه) را انجام دهد و به شبکه فعلی متصل کند تا مشکل فاضلاب منطقه حل شود.
عبیات افزود: بنا بود تا موضوع اجرای لوله گذاری توسط آبفا در دو هفته آتی تعیین تکلیف شود ولی آبفا همین امروز پیمانکار را تعیین و چند روز آینده نیز تجهیز کارگاه اجرای پروژه انجام می شود.
وی بیان کرد: همین طور بنا شد تا شهرداری اهواز مدیریت پسماند را با کیفیت بهتری برای منطقه کوی سیاهی انجام دهد و تغییر محسوسی را دراین زمینه شاهد باشیم.
معاون عمرانی استاندار خوزستان اظهار نمود: دامداری انتهای خیابان فلاحی کوی سیاحی یکی از اقدام های مورد انجام از طرف اهالی برای امرار معاش است که بعضی از آنها نیز احشام را نگهداری می کنند.
عبیات افزود: متأسفانه هم اکنون احشام و گاومیش های نگهداری شده در این خیابان برای رفع تشنگی از آب فاضلاب کانال روباز استفاده می نمایند.
وی در آخر به برگزاری جلسه ای در معاونت عمرانی برای حل مشکلات کوی سیاحی طی هفته آینده اشاره نمود و اظهار داشت: مقرر شد تا جهاد کشاورزی محلی پایین تر از خیابان فلاح کنار کانال سلمان یا یک محل را دیگر که مورد تأیید باشد، برای تامین آب این احشام در نظر بگیرد تا وضعیت گاومیش ها و احشام در حاشیه شهر اهواز نیز سر و سامان یابد.


منبع:

1399/04/21
15:35:17
5.0 / 5
3943
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهرداری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است