وزیر كشور عنوان كرد:

نقش آموزش و فرهنگ سازی در رشد جمعیت

نقش آموزش و فرهنگ سازی در رشد جمعیت به گزارش فست تریپ وزیر كشور درباب نقش آموزش و فرهنگ سازی در جهت رشد جمعیت كشور اظهار داشت: این مساله باید در بستر پذیرش عمومی مردم شكل بگیرد تا با همراه شدن مردم با سیاست گذاران به نتایج مطلوب دست بیابیم.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و سی و یکمین نشست شورای اجتماعی کشور که امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه در محل سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه شورای اجتماعی کشور به بررسی موضوع جمعیت کشور اختصاص داشت و مقام معظم رهبری بتازگی برای چندمین بار، طرح نگرانی نسبت به روند باروری جمعیت، ساختار سنی، ترکیب و رشد جمعیت داشتند.

وزیر کشور با اعلان اینکه موضوع جمعیت چندسال قبل هم مورد بحث قرار گرفت و دستگاههایی متولی پیگیری این مسائل بودند، اضافه کرد: امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارش ارزیابی از اقدامات دستگاههای متولی را ارائه کرد که متاسفانه ارزیابی ها نشان داد تلاش و کوشش این دستگاهها متناسب با برنامه مدنظر نبود.

دکتر رحمانی فضلی در ادامه اشاره کرد: در یکصد و سی و یکمین نشست شورای اجتماعی کشور، سازمان ثبت احوال گزارشی از روندها ارائه نمود. همین طور شورای عالی انقلاب فرهنگی کار شایسته ای انجام داده بودند و پیشنهادات بسیار خوبی داشتند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ورزش و جوانان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و پیشنهادات خود دراین زمینه ارائه کردند.

وی افزود: همین طور در نشست امروز، آمارها و ارقامی از روند کلی جمعیت در دنیا و سیاستهای اعمالی در کشورهای مختلف برای رشد مطلوب و مناسب جمعیتی، عنوان شد.

وزیر کشور درباب نتایج این جلسه اعلام نمود: مقرر شد کارگروهی در این خصوص تشکیل گردد و برنامه جامع تقسیم کار ملی در این مساله را با تعیین دستگاههای متولی، همکار و معین تدوین کند. همین طور همه سیاست های چهارده گانه ابلاغی مقام معظم رهبری، روشهای تشویقی و سیاست های اعمالی و اجرایی در این برنامه مشخص شود تا با تعیین زمانبندی مناسب بتوانیم این مساله را پیگیری نماییم.

دکتر رحمانی فضلی اولویت های مطرح شده در این جلسه را، تقویت و تشویق به فرزندآوری، تشویق و تسهیل ازدواج، جلوگیری از طلاق، درمان ناباروری و همین طور آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دراین راستا اعلام نمود.

وزیر کشور درباب نقش آموزش و فرهنگ سازی در جهت افزایش رشد جمعیت کشور اظهار داشت: این مساله باید در بستر پذیرش عمومی مردم شکل بگیرد تا با همراه شدن مردم با سیاست گذاران به نتایج مطلوب دست یابیم.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر رحمانی فضلی در آخر ابزار امیدواری کرد؛ با پیگیری دقیق این مساله بوسیله کارگروهی که تشکیل شد و ارائه گزارش های سه ماهه در شورای اجتماعی بتوانیم اهداف کشور را محقق و دغدغه های مقام معظم رهبری را در این عرصه رفع نماییم و جمعیت مطلوبی را در روند توسعه و تعالی کشور داشته باشیم.
منبع:

1399/03/18
22:03:44
5.0 / 5
3994
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است