شهردار تهران خبر داد:

آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش

آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش فست تریپ: شهردار تهران از توافق برای بازگشایی مسیر پادگان جی آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش در محدوده پاسداران با اشاره به ایام نیمه خرداد و یادآوری شهدای انقلاب خصوصاً شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شهر تهران در طول تاریخ به سه چیز معروف بوده است. نخست ارتفاعات البرز که سالانه ۲۴۰ میلیون متر مکعب آب از کوهپایه های آن به سمت شهر تهران جاری می شود.

وی ادامه داد: دوم چنارستان های وسیع در تهران است که بعنوان شناسنامه این شهر قلمداد می شود و همین طور باغ های اطراف تهران که پادگاه ۰۶ یکی از باغ های دوره قاجار با عنوان سلطنت آباد است.

وی افزود: این پادگان در دوره پهلوی اول شکل پیدا می کند و بعنوان یکی از قدیمی ترین برگ های شناسنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران به جهت وسعت و ارزش قلمداد می شود.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که این پروژه در حوزه منافع مردم به شکلی مناسب طراحی شده است اضافه کرد: وقتی سخت ترین این پروژه ها به این شکل به توافق می رسد اساسا مابقی نیز می تواند به نتیجه برسد ما تجربه خروج پادگان های دیگر از شهر تهران را داشته ایم و ان شاء الله این مسیر را تعقیب خواهیم کرد.
وی ادامه داد: برای ۷۰ درصد این محدوده ساختمان های قدیمی مرمت خواهند شد و راه اندازی جدیدی نخواهیم داشت. بدین سبب تلاش می نماییم با ایجاد خلاقیت این محدوده را همانند تپه های عباس آباد بعنوان مقصد گردشگری تبدیل نماییم. نگاه را عوض می نماییم و در این جا بارگذاری های سنگین نخواهیم داشت و زمینه را به شکلی پیش خواهیم برد که نفع آن برای شهروندان باشد. از یک میلیون و ۶۳۰ هزار متر مربع بارگذاری در این محل با توافقی که انجام شد عدد بارگذاری به ۶۳۰ هزار متر مربع کاهش پیدا کرد. همین طور در این محدوده اتصال ایستگاه مترو در طرف مجاور یعنی ایستگاه صیاد شیرازی را خواهیم داشت که بدین سان عدالت اجتماعی برای دسترسی همگانی در سطح شهر فراهم می شود.

حناچی اشاره کرد: برای باز شدن مسیر پادگان جی به توافق رسیدیم و امیدواریم برای پادگان منطقه ۱۳ نیز به توافق برسیم که این مساله در دستور کار قرار گرفته است. باید برای این رویداد از ارتش و مقام معظم رهبری که هدیه و یادگار بزرگی به مردم شهر تهران داده اند قدردانی کنم.

منبع:

1399/03/17
23:38:15
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: شهروند , گردشگری , مترو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است