نام گذاری پادگان 06 به نام بوستان ارتش

نام گذاری پادگان 06 به نام بوستان ارتش فست تریپ: اعضای شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز پادگان 06 را به نام بوستان ارتش نامگذاری كردند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی نامگذاری پادگان 06 به نام بوستان ارتش روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و محمد جواد حق شناس رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر در این زمینه اظهار داشت: همانطور که می دانید طی توافقی که فیمابین ارتش و شهرداری تهران انجام شده قسمتی از پادگان 50 هکتاری 06 در منطقه 4 در اختیار شهرداری قرار گرفته است.
وی با بیان این که مقرر است 35 هکتار از این مجموعه تبدیل به بوستان شده و مقرر است هفته آینده افتتاح شود، افزود: به همین دلیل از آن جایی که در آستانه افتتاحیه این بوستان قرار داریم و لازم است که نامی برای آن انتخاب نماییم این پیشنهاد در صحن علنی عنوان شد که پیشنهاد می شود پادگان 06 به نام بوستان ارتش تغییر نام دهد.
احمد مسجد جامعی نیز در دفاع از این پیشنهاد اظهار داشت: قسمتی از این واگذاری در دوره گذشته انجام شده و امضای حناچی بعنوان معاون وزیر مسکن پای این سند است اما در این پادگان ساختمان های ارزشمندی وجود داردکه در حال استهلاک هستند و متاسفانه نگاه میراثی به این ساختمان ها نشده است. در صورتیکه بعضی از این ساختمان ها باارزش بوده و لازم است نام گذاری خاصی برای آنها شود.
وی با بیان این که در این پادگان چند هکتاری ساختمان های تاریخی قرار دارد که محل رخ داد اتفاقات تاریخی نظامی ایران بوده است، اشاره کرد: بیائید نگاهمان را فراتر نماییم و تنها به فضای سبز توجه نشود و نباید فضاهای میراثی را در این مجموعه مورد بی مهری قرار دهیم.
همین طور حجت نظری نیز در دفاع از این پیشنهاد اظهار داشت: در نظر داریم برای معابری که در این پادگان قرار دارد نیز نام هایی به نام بزرگان ارتش انتخاب نماییم و مقرر است ساختمان های دارای ارزشی که در این پادگان هستند تبدیل به فضاهای مورد استفاده مردم همچون موزه و فضاهای فرهنگی شود.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رأی حداکثری خود به نام گذاری 35 هکتار پادگان 06 به نام بوستان ارتش رأی مثبت دادند.

منبع:

1399/03/13
13:50:20
5.0 / 5
4045
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است