در صحن شورا مطرح شد؛

ارجاع شبانه دو لایحه از طرف شهرداری به شورا

ارجاع شبانه دو لایحه از طرف شهرداری به شورا فست تریپ: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ارجاع شبانه دو لایحه از طرف شهرداری تهران كه در كمیسیون ها بررسی نشده بود مخالفت كرد و این دو لایحه از دستور خارج شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران امروز در دویست و پانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران از طرح دو لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق و چگونگی تعیین ارزش معاملاتی ساختمان را بیان نمود.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به طرح این دو لایحه در دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: این دستور تازه دیشب به کارتابل اعضا ارسال شده و در هیچکدام از کمیسیون ها بررسی نشده است.
محسن هاشمی در واکنش به این اظهار نظر اظهار داشت: این دو لایحه مکمل بسته محرک اقتصادی شهرداری هستند، اگر دیر تصویب شوند دیگر آن بسته نمی تواند مفید فایده واقع شود.
در اد امه نوری عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: طبق ماده ۱۸ قانون شوراها دستور جلسات باید به ترتیب اولویت باشد و طبق دستور جلسه بررسی باغات در اولویت است.
او افزود: اگر معتقدیم که فقط ماشین رای نیستیم پس باید طرح ها در کمیسیون ها بررسی شود این دو لایحه در صحن آمده اما ما هیچ ذهنیتی در مورد آنها نداریم.
عضو شورای شهر تهران افزود: نمی توانیم بگوییم که برخی مردم از مردمان دیگر مردم تر هستند خیلی از پرونده های باغات بررسی شان باقی مانده و مردم به آن اعتراض دارند.
در ادامه مرتضی الویری در واکنش به آمدن این دو لایحه در صحن اظهار داشت: همانطور که از لحاظ قانونی نمی توان این دو لایحه را در صحن بیان کرد از لحاظ قانونی هم نمی توان آنرا خارج کرد و می شود جهت بررسی آن در صحن رای گیری کرد. اگر منافع شهر بر منافع کمیسیونی ارجحیت دارد این لوایج را به عقب بیندازیم.
حجت نظری دیگر عضو شورا نیز اظهار داشت: لوایح به هر دلایلی در دستور گذاشته شده اند برای حذف آنها از دستور باید رای گیری شود.
در نهایت محسن هاشمی بدون رای گیری دو لایحه مذکور را از دستور خارج کرد.


منبع:

1399/02/31
16:30:05
5.0 / 5
3977
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است