حناچی:

لایحه محرك اقتصادی به شورا ارائه شد

لایحه محرك اقتصادی به شورا ارائه شد فست تریپ: شهردار تهران اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاص و بحرانی در ماه های اخیر به سبب انتشار ویروس كرونا، درآمدهای شهرداری تهران و البته همه كلانشهرهای تهران از چند منظر با كاهش جدی روبه رو شده است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، پیروز حناچی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران لایحه دو فوریتی بعنوان بسته محرک اقتصادی در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا را به شورا ارائه نمود.
وی درباره این لایحه دو فوریتی اظهار داشت: شرایط جدید به شکلی است که علاوه بر بحث درمان و سلامت مردم، تأثیرات دیگری هم همچون تأثیرات جدی در شیوه اداره امور شهر و درآمدهای ما داشته است. در روزهای نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین ماه با ظرفیت ۸۰ درصد حوزه حمل و نقل عمومی بار کمتر از ده درصد ظرفیت عادی را به دوش می کشیدیم.
شهردار تهران افزود: در حوزه حمل و نقل عمومی در شرکت واحد بخش عمده ای از بار ما برعهده بخش خصوصی است و بنا بر این پیشنهاداتی را در چارچوب یک لایحه دو فوریتی به شورای شهر ارائه کردیم چونکه به مدلول اقدام عاجل و سریع است. اگر اعضای شورای شهر تشخیص دهند که به یک فوریت تغییر کند، از نظر ما در اولویت قرار گرفتن مطرح است.
وی درباب ارائه این لایحه دو فوریتی اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاص و بحرانی در ماه های اخیر به سبب شیوع ویروس کرونا درآمدهای شهرداری تهران و البته همه کلانشهرهای تهران از چند منظر با کاهش جدی روبه رو شده است. اجرای فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت تردد از یکسو و چشم انداز اقتصادی از جانب دیگر سبب شده که درآمد شهرداری در اسفندماه که زمان پرداخت عوارض از جانب مؤدیان در سال ۹۸ با کاهش مواجه شود.
حناچی افزود: برمبنای برآوردها، اجرای فاصله گذاری اجتماعی با ادامه شرایط فعلی با کاهش بیشتری نیز ممکنست مواجه شود. در کنار این امر قسمتی از درآمدهای ناشی از فروش خدمات توسط واحدهای شهرداری شامل بخش های ورزشی، تفریحی، فرهنگی که معمولاً در روزهای نوروز اوج فعالیت ها را دارند، بطور کامل متوقف گردید.
شهردار تهران اظهار داشت: بخش مهم دیگر منابع درآمدی ناشی از رکود سنگین کارهای اصناف و به تبع آن کاهش درآمدهای شهرداری از محل ستاندن مالیات هم مطرح است. لغو طرح ترافیک نیز مشکلاتی برای تحقق بودجه در شهرداری تهران را زیاد کرد.
وی با اشاره به به اقداماتی که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط شهرداری تهران صورت گرفت، اظهار داشت: پاکسازی، ضدعفونی معابر و اماکن، واگن های مترو، افزایش حجم پسماند، بالا رفتن حجم کار، افزایش فعالیت در بهشت زهرا و غربالگری پرسنل موجب بالا رفتن هزینه های شهرداری در این مدت شده که حقوق و مزایا و دستمزد پرسنل را با مشکل مواجه خواهدنمود.
حناچی بیان کرد: علاوه بر این موارد نیز مشکلات جدی برای اقشار مختلف شهروندان به وجود آمده است و مجموعه مدیریت شهری در امتداد مسئولیت های اجتماعی خود موضوع کمک به شهروندان را مورد توجه قرار داده و با هدف برون رفت از بحران کمک به رونق کسب و کار در شهر در سال جدید نیز مد نظر قرار گرفته است. همین طور پشتیبانی از لطمه دیدگان با کسب نظرات مشورتی متخصصین و نخبگان حوزه شهری لایحه ای را تقدیم شورای محترم کردیم که امیدواریم به تصویب برسد.
شهردار تهران اظهار داشت: در ستاد ملی کرونا نیز بحث شد و رئیس جمهور معتقد می باشد که برای عبور از این شرایط بحرانی نیازمند گردش سریع تر چرخ اقتصادی کشور هستیم و در تلاش هستیم تا بخش هایی را که می توانیم بر طبق ضوابط فعال نماییم. امیدواریم با ارائه این لایحه بتوانیم ظرفیت های مغفول واقع شده را به حرکت درآوریم. امیدوارم با تصویب این لایحه جهش ویژه ای در شرایط کرونایی داشته باشیم.
حناچی اظهار داشت: لازم است به نکته ای اشاره کنم؛ پیرو توافقات قبلی پادگان ۰۶ که بزرگترین و پادگان تهران بوده است فردا در شورای عالی شهرسازی مطرح خواهد شد و برمبنای توافقات ۷۰ درصد فضای پادگان در اختیار شهر تهران قرار خواهد گرفت و ۳۰ درصد به نیروهای مسلح واگذار خواهد شد. تعهداتی که برای این توافق انجام شده، نصف توافق اولیه ای است که در دوره قبل انجام شده است و سعی کردیم از حدود یک و دویست به ۶۵۰ متر مربع کاهش دهیم و امیدوارم با همین شکل در شورای عالی شهرسازی به تصویب برسد.
شهردار تهران افزود: از همکاری نیروهای مسلح و ارتش ایران در اینجا به سبب سعه صدری که داشتند تشکر می کنم.


منبع:

1399/02/07
13:29:04
5.0 / 5
4463
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است