اعلام آمادگی شهرداری برای تامین فضای قرنطینه 2 هفته ای معتادان خیابانی

اعلام آمادگی شهرداری برای تامین فضای قرنطینه 2 هفته ای معتادان خیابانی فست تریپ: سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از آمادگی این سازمان برای اختصاص مركز خاورشهر بعنوان مركز غربالگری معتادان متجاهر قبل از اعزام به مراكز ماده 16 آگاهی داد.


سید مالك حسینی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه به دنبال شیوع كرونا، پذیرش در كمپ های مراكز ماده ۱۶ كه زیر نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر فعالیت می كند، متوقف گردید و مدت زمان نگهداری معتادان در كمپ های ماده ۱۵ نیز كه متعلق به بهزیستی است كم شد اظهار داشت: این دو اتفاق سبب شد كه در این مدت، شاهد حضور گسترده معتادان متجاهر در سطح شهر و به ویژه پاتوق ها باشیم.
وی با اشاره به نارضایتی مردم از تجمع معتادان در نقاط مختلف شهر اظهار داشت: مدتی پیش در ستاد استانی كرونا، جلسه ای با دعوت كمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر درباب بررسی وضعیت معتادان متجاهر انجام شد و تصمیم گرفته شد كه ستاد مبارزه با مواد مخدر در صورت تایید ستاد ملی كرونا پروتكلی درباب نحوه نگهداری معتادان متجاهر باتوجه به شیوع ویروس كرونا تهیه و پذیرش را از سر بگیرد.
حسینی اضافه كرد: برمبنای تصمیمات این جلسه، مقرر شد ستاد ملی كرونا پروتكل نگهداری معتادان ماده ۱۶ را بررسی و بعد از تصویب به ستاد مبارزه با مواد مخدر ابلاغ كند كه با وجود گذشت چند روز از این تصمیم، هنوز ابلاغیه ای به ما كه یكی از اعضای این ستاد هستیم نشده و بنظر می رسد هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.
وی با اعلان اینكه یكی از دغدغه مسئولان در این نشست این بود كه مبادا معتاد متجاهری در این مدت مبتلا به كرونا شده باشد و انتقالش به كمپ های ماده ۱۶ موجب شیوع این بیماری شود، افزود: بر همین مبنا شهرداری تهران به درخواست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران برای تامین زیرساخت لازم پاسخ مثبت داده و اعلام كردیم اگر سایر دستگاه ها همراهی كنند سامانسرای خاورشهر با ظرفیت ۵۰۰ نفر را برای قرنطینه ۲ هفته ای معتادان متجاهر تا اختتام دوره شیوع ویروس كرونا اختصاص خواهیم داد.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینكه در سامانسرای خاورشهر هم اكنون حدود ۷۰ نفر از لطمه دیدگان اجتماعی كه شرایطی چون سن بیش از ۶۵ سال و یا معلولیت و بیماری زمینه ای دارند، نگهداری می شوند اظهار نمود: ما از ستاد خواسته ایم كه امكان انتقال این افراد به هیچ مركز دیگری را نداریم و تنها مراكز بهزیستی می تواند پذیرای این عزیزان باشد برای همین توافق كردیم ستاد هماهنگی لازم را انجام و بعد از انتقال همه مددجویان خاور شهر ما پروسه ضد عفونی را انجام و مركز را برای قرنطینه موقت آماده خواهیم كرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه یكی از مدیران ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام نموده، شهرداری تهران تابحال درخواستی در خصوص ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها نداشته اظهار داشت: برمبنای سلسله مراتب اداری، ما باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران مكاتبه نماییم كه استاندار، ریاست آنرا عهده دار است و این مكاتبه در هفته اول فروردین انجام شده. همین طور در تاریخ ۶ اسفند سال قبل مكاتبه ای با فرمانداری بعنوان ریاست شورای تامین شهرستان داشتیم كه موضوع را برای تصمیم گیری به كمیته درمان ستاد ارجاع داده اند؛ اما هنوز از كمیته درمان یا فرمانداری پاسخ مكتوبی دریافت نكرده ایم. در هر دوی این مكاتبات درخواست صدور اجازه دایر كردن اتاق مصرف، در چند گرمخانه پایتخت را مطرح كردیم چونكه تردد معتادان برای تامین مواد مخدر مصرفی، سبب می شود كه ریسك شیوع ویروس كرونا در گرمخانهها افزایش یابد.

منبع:

1399/01/23
14:10:42
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: تردد , خدمات , دستگاه , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است