معاون وزیر كشور تشریح كرد؛

توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خودرو های متخلف

توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خودرو های متخلف به گزارش فست تریپ رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا اظهار داشت: اگر خودرو ها تخلف كنند تا یك ماه خودرو توقیف و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم جریمه تعلق خواهد گرفت.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری، به اعلام جزئیات طرح مقابله با زنجیره كرونا پرداخت و تصریح كرد: هر طرحی كه برای محدودیت در سرتاسر كشور بخواهیم ایجاد نماییم، مشكلاتی را به همراه دارد اما عمده موفقیت آن با توقف سفرها امكان پذیر خواهد بود.
رئیس كمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با كرونا افزود: در نهایت طرحی كه امروز اعلام و اجرایی می شود به پیشنهاد وزارت بهداشت و اجماع تمام دستگاه ها است و دیشب هم به تأیید رئیس جمهور رسید. ذوالفقاری تصریح كرد: كسانی كه قصد مسافرت دارند از همین لحظه سفر خویش را قطع كنند، در این طرح صرفاً به افراد ساكن اجازه ورود داده می شود. وی با اشاره به اینكه كسانی كه الان در سفر هستند سریعاً به خانه های خود برگردند، تصریح كرد: كسانی هم كه در محل سكونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند، كسانی كه مسافر هستند بدون ورود به شهرهای در مسیر، به مقصد اصلی برود. معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور با اشاره به اینكه كد ملی، پلاك خودرو و بیمه افراد ملاك شناسایی است، اضافه كرد: برخی كارمندان یا كارگران باید برای كار به جای دیگر بروند؛ استانداری ها در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ نموده اند.
وی اضافه كرد: این طرح با ایجاد محدودیت های حداكثری در حمل و نقل ریلی، اتوبوس و هوایی ممكن خواهد بود.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا تصریح كرد: تمامی وسایل نقلیه عمومی، امدادی، پلیس و درمانی از این قاعده مستثنی هستند.
وی با اشاره به اینكه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس، مراكز ورزشی و پارك ها در اختیار استانداران است خاطرنشان كرد: هر نقطه ای كه محل تجمع مردم قرار بگیرد مشمول محدودیت تردد واقع می شود.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا اظهار داشت: اصنافی كه بر طبق این طرح باید تعطیل شوند متعاقباً اعلام خواهد شد، اما گروهی از اصناف كه باید حتما فعال باشند اصنافی هستند كه مایحتاج مردم و عرضه خدمات ضروری به مردم را انجام می دهند و این مشاغل می توانند با هماهنگی مسؤلان استان ها، شبانه روزی فعالیت كنند و مردم برای تأمین مایحتاج ضروری نگران نباشند.
وی گروه دوم را گروهی اعلام نمود كه حتما باید تعطیل شوند و گروهی هم به تشخیص استان ها مصونیت دارند و می توانند با عنایت به شرایط محلی فعال باشند.
ذوالفقاری تصریح كرد: تمام اصناف و مراكزی كه به فعالیت خود ادامه می دهند، باید دقیقاً پروتكل های بهداشتی را رعایت نمایند. این تصمیمات به شكلی پیش از این صورت می گرفت ولی زین پس به صورت یكنواخت عمل خواهد شد.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا برگزاری هرگونه مراسم كه منجر به تجمع افراد باشد را ممنوع اعلام نمود و تصریح كرد: همراهی های بسیاری در این حوزه صورت گرفته و حتی مقام معظم رهبری سفر خویش را به مشهد مقدس لغو كردند.
وی فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی را بر مبنای بخشنامه معاونت ریاست جمهوری مجاز دانست و اظهار داشت: حداكثر دوركاری اعلام شده و حداقل یك سوم كاركنان در ادارات حضور خواهند داشت.
ذوالفقاری همینطور اضافه كرد: كاركنان مراكز آموزشی تعطیل هستند و كاركنان درمانی و بهداشتی باید حتما سر كار باشند.
معاون وزیر كشور در مورد توقیف خودرو ها اظهار داشت: خودرو های متخلف تا یك ماه توقیف می شوند و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم جریمه شامل رانندگان خواهد شد.
وی افزود: اصناف متخلف به مدت یك ماه پلمپ می شوند. ازاین رو انتظار رعایت عموم مردم را داریم تا نیازی به برخورد قهری نباشد.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا تصریح كرد: ستادهای استانی، امكان مدیریت استان با دو لزوم كاهش زنجیره شیوع بیماری و پاسخ به نیازهای ضروری را دارند.
وی با اشاره به اینكه مردم منتقد اجرا نشدن طرح های جدی تر بودند، اظهار داشت: هر كاری كه صورت گیرد منتقدانی دارد و این طرح با در نظر گرفتن شرایط زندگی و نوروز اعلام شده و امیدوارم مردم جدی بگیرند.
وی اضافه كرد: تمام دادستان ها، پلیس، استانداران و شوراهای تأمین كشور پشتیبان اجرای این طرح هستند.
ذوالفقاری تصریح كرد: كسانی كه در شیوع بیماری نقش داشته باشند مجازات سنگین خواهند شد.

1399/01/07
23:03:30
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: آموزش , اتوبوس , امداد , تردد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است