سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی خبر داد:

توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذای گرم برای كودكان در گودهای زباله گردی

توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذای گرم برای كودكان در گودهای زباله گردی به گزارش فست تریپ سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی از برنامه ریزی برای توزیع روزانه  ۱۰۰۰ پرس غذای گرم برای كودكان در گودهای زباله گردی اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور تقویت سیستم ایمنی و  غنا بخشیدن به تغذیه كودكان در معرض آسیی از فردا با توزیع ۲۰۰ پرس غذای گرم طرح خویش را آغاز و تا هفته آینده این میزان را به ۱۰۰۰ پرس در روز افزایش خواهیم داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سید مالك حسینی در حاشیه برنامه غربالگری كودكان در گودهای زباله گردی و اجرای طرح حمایت بهداشتی و درمانی از این قشر اظهار داشت: شهردار تهران به صورت ویژه مباحث مربوط به زباله گردی كودكان را دنبال می كند و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هم در همین راستا برای رسیدگی به مباحث مربوط به كودكان كار و به صورت خاص كودكان زباله گرد كمیته ویژه ای را از ۳ ماه پیش مامور رسیدگی به این مورد كردند كه اقدامات این كمیته با شیوع كرونا شكل ویژه تری به خود گرفت.
وی با اشاره به ابلاغیه سازمان پسماند شهرداری تهران در مورد ممنوعیت زباله گردی و جمع آوری پسماند خشك از مخازن اضافه كرد: سازمان پسماند زباله گردی و جمع آوری پسماند خشك از مخازن سطح شهر تهران را برای تمام سنین بخصوص كودكان ممنوع اعلام نمود.
وی ادامه داد: شواهد حكایت میكند به رغم مشكلات و خلا هایی كه هنوز وجود دارد و گاها هنوز افرادی شامل كودك و بزرگ به عنوات زباله گرد در سطح شهر مشاهده می شوند اما به قول صاحبان گودها و گاراژهای تجمیع زباله های خشك شهرداری و نیروی انتظامی این مساله را با جدیت دنبال می كنند بگونه ای كه به اعتراف همین افراد طی هفته گذشته، ورود زباله های خشك به گودهای زباله گردی به شكل قابل توجهی كاهش پیدا كرده است.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی تصریح كرد: بنابر درخواست و حساسیت هایی كه سازمان های مردم نهاد در مورد وضعیت كودكان زباله گرد داشتند، از هفته گذشته این دغدغه را به شكل جدی دنبال كردیم.

حسینی افزود: ما در شهرداری تهران با قاطعیت مخالف هر نوع كار كودك هستیم اما با نگاه واقع بینانه، هم اكنون به صفر رساندن كار كودكان غیر امكان دارد، بنابراین رویكرد اصولی باید كوشش برای كاهش صدمه و به حداقل رساندن آن باشد.
وی عنوان كرد: به دنبال مشورتی كه با سازمان های مردم نهاد داشتیم، موارد كمك های حمایتی عنوان شد كه آنها را در دستور كار قرار دادیم. بخشی از این كمك ها بهداشتی و درمانی است كه تلاش می نماییم با آموزش این موارد را ارتقا دهیم، اما امروز غربالگری كودكان زباله گرد را در اولویت قرار دادیم و با یك تیم پزشكی به گودهای زباله گردی رفتیم.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی هدف از انجام غربالگری افراد حاضر در گودهای زباله گردی را ارزیابی اولیه وضعیت این افراد عنوان نمود و اظهار داشت: امروز علاوه بر معاینه، آموزش های جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس كرونا انجام شد و سعی كردیم با این افراد ارتباط برقرار نماییم تا در صورت مواجهه با مشكل ما را برای دریافت خدمات در جریان قرار دهند. همینطور برای روز اول بیشتر از ۲۰۰ پك تغذیه توزیع شد.
حسینی با اشاره به اینكه امروز تصویر واقعی تری از وضعیت گودهای زباله گردی در مواجهه با ویروس كرونا پیدا كردیم، خاطرنشان كرد: از ۲۲ اسفند توزیع یك وعده غذای گرم را آغاز می نماییم. تأمین و طبخ غذا به عهده سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی است، اما توزیع را به عهده سازمان های مردم نهاد گذاشتیم. چون كه آنها شناخت بهتری نسبت به جامعه محلی داشته، پذیرش بهتر و امكان توزیع عادلانه تر دارند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی؛ وی تصریح كرد: توزیع غذا را با ۲۰۰ پرس غذای گرم در روز آغاز می نماییم و طبق پیشبینی در هفته پیش رو به توزیع ۱۰۰۰ پرس غذا می رسیم. اگر احتیاج به توزیع غذای بیشتری برای گروه های زباله گردی به منظور غنا بخشیدن به تغذیه آنها باشد، ظرفیت داریم این میزان را ارتقا دهیم. همینطور بسته های بهداشتی از راه رابطین سازمان های مردم نهاد در مناطق توزیع شده و بحث های آموزشی هم از راه این عزیزان ادامه پیدا می كند.1398/12/22
23:53:31
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , خدمات , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است