افزایش ۱۱ درصدی كرایه های تاكسی ۹ روز مانده به پایان سال؛

كرایه ها سال آینده تا ۳۶ درصد افزایش می یابد

كرایه ها سال آینده تا ۳۶ درصد افزایش می یابد به گزارش فست تریپ اعضای شورای شهر تهران ۹ روز مانده به پایان سال ۱۱ درصد كرایه های تاكسی سال ۹۸ راافزایش دادند كه با افزایش تا ۲۵ درصدی كرایه ها در سال ۹۹ مسافران تاكسی افزایش تا ۳۶ درصدی را تجربه خواهند كرد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران طی یك دو فوریتی با افزایش ۱۱ درصدی كرایه های تاكسی در سال ۹۸ موافقت كردند.
محسن هاشمی در جریان بررسی این دو فوریت با اشاره به اینكه افزایش ۱۱ درصدی كرایه ها تا آخر سال جاری از جانب دولت تصمیم گیری شده و برای پیمودن مسیر قانونی باید در شورا مصوب شود، اظهار داشت: هم اكنون زمان برای اجرای این مصوبه دولت دیر هم شده و از سرپرست معاونت حمل و نقل درخواست كردم مصوبه دولت را اجرایی كند تا ما آنرا در صحن تصویب نماییم كه امیدوارم اجرایی شده باشد. پیشنهاد ۱۱ درصدی به علت افزایش نرخ بنزین بوده و برای اجرا در سال ۹۸ به تصویب خواهد رسید.
علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاكسیرانی هم در صحن شورا با اشاره به اینكه در مصوبه سال ۹۸ كه نرخ كرایه های تاكسی اشاره شده بود كه افزایش نرخ در صورت افزایش نرخ انرژی است و با عنایت به افزایش نرخ بنزین باید در مورد افزایش كرایه های تاكسی تصمیم گیری می شد، اظهار داشت: با وجود دادن سهمیه به رانندگان نرخ پایه بنزین با افزایش ۵۰ درصدی از هزار تومان به ۱، ۵۰۰ تومان رسیده بود اما به علت اجرای هماهنگ با دولت هیچ گونه افزایشی در كرایه ها رخ نداد. در تاریخ هفتم بهمن نامه ای از استانداری به شهرداری كه اثر ۱۱ درصدی نرخ بنزین بر كرایه ها را تایید كرده بود با عنایت به این كه قشر بزرگی در جامعه درگیر این مورد هستند درخواست می كنم این افزایش به تصویب برسد چونكه سه ماه هم رانندگان تاكسی با تاخیر و زیان مواجه گشتند.
حسن رسولی در مخالفت با دو فوریت اظهار داشت: چرا ۹ روز مانده به پایان سال این افزایش را تصویب نماییم و این ۱۱ درصد به نرخ افزایش در سال ۹۹ اضافه شود كه محسن هاشمی توضیح داد: این ۱۱ درصد برای افزایش نرخ پایه سال جاری است و سال آینده هم ۲۵ درصد به كرایه ها افزوده خواهد شد.
اعضای شورا با ۱۵ رای به این دو فوریت رای دادند و پیشنهاد ۱۱ درصدی هم بدون مخالفت و با ۱۵ رای به تصویب رسید و نرخ كرایه های تاكسی در سال ۹۸، ۱۱ درصد افزایش پیدا كرد.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، هفته گذشته اعضای شورای شهر تهران با افزایش تا ۲۵ درصدی كرایه های تاكسی در سال ۹۹ موافقت كردند كه در صورت تصویب فرمانداری كرایه های تاكسی نسبت به نرخ كرایه ها تا نیمه اسفند سال ۹۸ تا ۳۶ درصد افزایش خواهد یافت.


1398/12/20
18:20:46
5.0 / 5
5085
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است