در نشست خبری مجازی مطرح شد؛

ضدعفونی كردن كیوسك های مطبوعاتی در پایتخت

ضدعفونی كردن كیوسك های مطبوعاتی در پایتخت به گزارش فست تریپ مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ویروس كرونا در سطح شهر تهران را شرح داد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، حمیدرضا تحصیلی، در نشست خبری مجازی با خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده این حوزه برای جلوگیری از ویروس كرونا، اظهار داشت: نخستین اقدام پیشگیرانه در حوزه ساماندهی مشاغل را از صیانت از پرسنل خودمان آغاز كردیم و ماسك و مواد ضدعفونی كننده و تب سنج در سه ساختمان مركزی این شركت توزیع و تمامی ساختمان ها مجهز به دستگاه تب سنج شد. در گام دوم نیمی از پرسنل را كاهش داده و نیم دیگر را در دو شیفت به كار گرفتیم.
وی اضافه كرد: بعد از تصمیمات جلسه مدیریت بحران برپایه تصمیم گیری ستاد مبارزه با ویروس كرونا ۴۲ بازار روز را كه ۱۰ هزار فروشنده در آن مشغول به كار بودند و مركز بزرگ اجتماعات بود، تعطیل كردیم. همینطور دو بازار بزرگ پرندگان شرق و غرب و چهار مركز فروش خودرو كه روزانه ۵ هزار ورودی خودرو داشت و جز مراكز پرجمعیت بود و می توانست ناقل بیماری باشد، تعطیل كردیم و سپس وارد كار اجرایی و ضدعفونی كردن معابر شدیم.
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینكه ۴۰ دستگاه سم پاش و مه پاش خریداری شد، تصریح كرد: به كلیه جایگاه های ۲۲ گانه در شهر تهران اعلام كردیم تنها اپراتورها حق زدن بنزین دارند و اپراتورها هم مجهز به ماسك و دستكش شده اند و هر جایگاه یك دستگاه سمپاش دارد كه بتوانند هر كدام جایگاه های خویش را ضدعفونی كنند. همینطور ۸ دستگاه مه پاش هم برای ضدعفونی كردن كیوسك های مطبوعاتی به كار گرفته شد. سه دستگاه سمپاش در ساختمان های اداری شركت و دو دستگاه هم در بازار جنت آباد و حكیمیه مورد استفاده قرار گرفت. هم اكنون ۵ دستگاه مه پاش هم آماده هستند تا در صورتیكه در مناطق دیگر به آنها نیاز باشد، خدمات رسانی كنند.
تحصیلی در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال شیوع بیماری توسط حیوانات شهری همچون سگ، اظهار داشت: حدود ۸۰ قلاده سگ كه سرفه می كردند از اطراف بیمارستان مسیح دانشوری و لویزان جمع آوری شده كه هم اكنون در قرنطینه هستند. با وزارت بهداشت رایزنی شده تا مشخص كنند آیا این حیوانات می توانند ناقل بیماری باشند و منتظر پاسخ آنها هستیم. اما هم اكنون اكیپ های ما بامداد و بعدازظهر حیوانات سرگردان را از سطح شهر جمع آوری می كنند تا مشكلی برای شهروندان ایجاد نشود.
وی افزود: ۴ هزار پوستر با مبحث ویروس كرونا كه محتوای آن مورد تأیید ستاد بحران است در اختیار ۱۲۰۰ كیوسك مطبوعاتی قرار گرفته كه بر روی بدنه آنها نصب شود.
وی در مورد ساماندهی دستفروشان با عنایت به روزهای پایانی سال اظهار داشت: ۴۲ روزبازار تعطیل شده اند و خیلی از دستفروشان كه در این روز بازارها فعالیت می كردند اجناسی را برای توزیع در شب عید تهیه كرده بودند و طبیعی است كه بخواهند این اجناس را توزیع كنند. ازاین رو امكان دارد شاهد حضور دستفروشان در كف خیابان باشیم. تجربه ثابت كرده در مرحله اول با فرهنگ سازی و همكاری دستفروشان باید مبادرت به تعطیلی فعالیت آنها برای حفظ سلامت شهروندان كرد اما در بعضی از نقاط شهر مثل تهرانپارس، مشكلاتی وجود دارد كه با هماهنگی هایی كه با شركت شهربان انجام می دهیم، در مورد این مورد تصمیم گیری خواهد شد.
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در مورد كافه های سیار هم تصریح كرد: در این خصوص برپایه مصوبه اخیر شورای شهر تهران تصمیم گیری می شود. بعضی از مناطق مانند منطقه ۱ تمامی كافه های سیار خویش را جمع آوری كرده اند. هم اكنون آیین نامه های اجرایی ساماندهی مشاغل بی كانون و سیار تهیه شده و بعد از این، این كافه ها در قالب این آیین نامه های اجرایی، فعالیت می نمایند و بعضی از نقاط شهر را برای حضور آنها در نظر می گیریم.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینكه آیا خسارتی به دستفروشانی كه در روز بازارها نتوانسته اند فعالیت كنند یا نه پیشبینی شده است یا خیر؟ تاكید كرد: كسانی كه باید در این ۴۲ روزبازار در این ایام فعالیت می كردند كه امكان آن فراهم نشد در سال جدید در اولویت قرارداد قرار دارند. همینطور شهرداری در حال بررسی است كه آیا می تواند با همكاری نهادهای حمایت گر همچون كمیته امداد، كمكی در این رابطه در نظربگیرد یا خیر.

1398/12/19
23:27:40
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: امداد , بنزین , خدمات , خرید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است