مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد

شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان

شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان فست تریپ: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان با هدف ارتقاء كیفیت زندگی در این بافت ها آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، كاوه حاجی علی اكبری اظهار داشت: تسریع روند نوسازی مسكن در بافت های فرسوده طی سال های گذشته موجب شد تا با افزایش تراكم جمعیتی در محلات مذكور مواجه شویم.

وی با بیان این كه بمنظور ارتقای كیفیت سكونت در این محلات، لازم است اراضی مستعد شناسایی شوند و با همكاری نهادهای متولی نسبت به پیش بینی خدمات پشتیبان در این محلات اقدام گردد، اضافه كرد: یكی از مهم ترین كاربری های مورد نیاز در این نوع بافت ها باتوجه به فشردگی بافت، فضاهای سبز و باز است.

وی افزود: امسال باتوجه به اهمیت موضوع و اهتمام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 درباب تامین زمین مناسب برای ساخت فضای سبز در محله نظام آباد، سازمان نوسازی اجرای پروژه را در خیابان بخشی فرد شروع كرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این كه ملك تملك شده همچون اراضی لطمه زای محله نظام آباد به شمار می رفت و تبدیل به محلی برای آلونك نشینی و سبب نارضایتی و اعتراض بخش عمده ای از ساكنین محله شده بود، اشاره كرد: راه اندازی فضای سبز در زمین مذكور با مساحت 2500 مترمربع علاوه بر اینكه قسمتی از سرانه فضای سبز محله را تامین می كند، یكی از معضلات اجتماعی محله را نیز از بین خواهد برد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی شهر تهران، علی اكبری درباره خصوصیات این محدوده، گفت: در طراحی فضای سبز مذكور علاوه بر توجه به نظرات اجتماع محلی، برخی نیازمندی های خرد محلی همچون قرائت خانه نیز تامین شده است؛ همین طور از نظر موقعیت قرارگیری، زمین انتخاب شده در مجاورت بافت متراكم و عمدتاً فرسوده محله مكان یابی شده تا بتواند حداكثر بهره وری را برای ساكنان محله نظام آباد داشته باشد.
منبع:

1398/12/17
15:12:26
5.0 / 5
4902
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است