اگر این برج فروبریزد، بخشی از تاریخ مان فرومی ریزد

اگر این برج فروبریزد، بخشی از تاریخ مان فرومی ریزد به گزارش فست تریپ در حالیكه یك ری شناس می گوید اگر برج «طغرل» فروبریزد تاریخ این سرزمین فرومی ریزد، یك مقام مسئول اظهار می كند: با انتشار اولین خبرها درباره برج طغرل، اولویت ما نسبت به آن دوچندان شده است. تابحال هم سه بازدید كارشناسی از جانب كارشناسان میراث فرهنگی و شهرداری از این اثر تاریخی انجام شده است كه پس از انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و اعلام نتایج نهایی، حتما وضعیت برج رسانه ای می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حرف و حدیث ها زیاد است، حتی پس از این كه میراث فرهنگی در یك هفته گذشته، انحراف از محور برج طغرل را عملا امكان پذیر می داند، هرچند مربوط به ۲۰ سال قبل. اما از جانب دیگر خلیل آبادی - رئیس كمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران - پنج روز قبل، كج شدگی برج را رد می كند، آن هم در حالیكه حتی تا زمان اظهارنظرش به پای برج هم نرفته است و می گوید «برج طغرل كج نشده و همان گونه كه بوده، مانده است.»
دانشجویان یك ری شناس در شهر باستانی ری از تصاویری كه در دوره های مختلف آموزشی خود از برج تاریخی طغرل گرفته بودند، فرضیه ای جدید را مطرح نمودند. اظهارنظری كه هرچند برای فعالان و دوستداران میراث فرهنگی یك شوك بود و حتی دانشجویان دانشگاه نزدیك به برج هم در صحبت های درگوشی دوستانه شان از آن صحبت می كردند، اما گویا این نظریه میراث فرهنگی را زیاد شوك زده نكرد، هرچند این دفعه به جای متولیان میراثی، متولیانی در شورای شهر وظیفه آنها را برای تكذیب خبر به دوش كشیدند و البته كه زودتر میراث فرهنگی اعلام موقعیت كرده بود، به حدی كه گفتند یك سال است در حال بررسی روی این بحث اند.
در این بین حركت دستگاه های مختلف گودبرداری همچون برای مترو كه پایش را روی گلوگاه آب چشمه علی گذاشته بود، انفجارهای پیاپی در كارخانه های اطراف در دل زمینِ باستانی «ری» و در نهایت ساخت مجتمعی فرهنگی كه در طول چند سال قبل ساختش شروع شده و به علت گودبرداری عمیقش، تا كنون سبب چند فرونشست در سطح منطقه شده، قابل توجه اند.
مجتمع فرهنگی در دست ساخت در حریم برج طغرل

1398/11/26
21:18:00
5.0 / 5
5798
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است