95 درصد خودپردازهای البرز برای استفاده معلولان مناسب نیست

بی توجهی بانك ها به معلولان

بی توجهی بانك ها به معلولان به گزارش فست تریپ ایسنا/البرز دبیر ستاد مناسب سازی بهزیستی استان البرز اظهار داشت: ما در كمتر شهری شاهد حضور  معلولان در سطح معابر و خیابان ها هستیم كه این امر حاكی از آمار پایین جمعیت معلولان نیست بلكه بر این دلالت دارد كه شهر برای حضور آنها مناسب سازی نشده است.


رضا ارجمند نیا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ۹۵ درصد دستگاه های خودپرداز بانكهای البرز جهت استفاده معلولان مناسب نمی باشد كه همین مورد سبب شده افرادی كه دارای ناتوانی های جسمی و حركتی هستند برای انجام عملیات بانكی بوسیله این دستگاه ها با مشكل مواجه شوند.
وی با اشاره به لزوم مناسب سازی فضای شهر برای حضور معلولان افزود: در سفری كه به كشور ژاپن داشتم هر روز كه از محل اسكانم خارج می شدم شاهد حضور تعداد زیادی معلول در سطح شهر بودم.
وی اظهار نمود: در ابتدا فكر می كردم این حضور فعال ناشی از آمار بالای جمعیت معلولان در این كشور است ولی بعد متوجه شدم شهرسازی و فضاسازی سازه های مختلف در این كشور به قدری استاندارد است كه معلولان بدون دغدغه همچون افراد معمولی برای انجام امور روزانه خود از منزل خارج می شوند.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه زیرساخت های مناسب برای حضور معلولان در سطح شهر و مشاركت آنان در كارهای اجتماعی وجود ندارد؛ اضافه كرد: ما در كمتر شهری شاهد حضور معلولان در سطح معابر و خیابان ها هستیم كه این امر حاكی از آمار پایین جمعیت معلولان نیست بلكه بر این دلالت دارد كه شهر برای حضور آنها مناسب سازی نشده است.
وی توضیح داد: هر چند طی سال های گذشته اقداماتی برای مناسب سازی پیاده روهای كرج انجام شده ولی كافی نیست و در سایر حوزه ها همچنان شاهد ضعف های زیادی هستیم.
وی اشاره كرد: بعنوان مثال سال قبل چند دستگاه اتوبوس كه قابلیت جابه جایی معلولان را دارند خریداری شده ولی تا وقتی ایستگاه های اتوبوس استانداردسازی نشود امكان استفاده معلولان از آنها وجود ندارد.
ارجمندنیا با اشاره به اینكه مشكل اصلی برای مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین كرجی وضعیت آشفته ساخت و سازها است؛ اظهار داشت: ۸۰ درصد ساختمان های كرج طبق نقشه اولیه ساخته نمی شوند و نقشه آنها در مرحله ساخت تغییر می كند.
این مسئول اعلام نمود: عدم رعایت اصول ساخت و ساز سبب شده شاهد عقب نشینی و یا تجاوز ساختمان ها در محدوده استاندارد خود باشیم.
وی توضیح داد: شاید بتوان وضعیت پیاده روها رو هر چند سال یكبار تغییر داد ولی وضعیت ساختمانی كه ساخته شده تا دهه ها قابل تغییر نیست.
این مسئول اظهار داشت: به جهت اینكه بتوانیم شاهد حضور معلولان در سطح شهر باشیم باید از سطح برگزاری جلسه عبور نماییم و با هم افزایی و تعامل بین دستگاهی به صورت عملی وارد میدان شویم.
منبع:

1398/11/20
14:33:34
5.0 / 5
5950
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است