معاون استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت برخورد قاطعانه شهرداری ها با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر

ضرورت برخورد قاطعانه شهرداری ها با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر به گزارش فست تریپ معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینكه حریم شهرها برای توسعه آتی شهرها باید به صورت فریز باقی بمانند بر ضرورت برخورد قاطعانه شهرداری ها با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تاكید نمود.محمد تقی زاده در گفتگو با ایسنا در تشریح روند حفظ حریم شهرها در سطح استان تهران اظهار داشت: شهرداری تهران و سایر شهرداری های استان تهران برابر قانون مكلف هستند در حریم مربوط به خود بر مبنای ماده ۹۹ قانون شهرداری ها از ساخت و سازها و عملیات عمرانی جلوگیری نمایند.

وی اضافه كرد: حریم شهرها برای توسعه آتی شهرها درنظر گرفته شده است بنابراین باید به شكل فریز باقی بماند، مگر اینكه بر مبنای طرح های توسعه عمران شهری همچون طرح جامع برخی فعالیت ها در حریم شهر مستقر شوند كه این مورد در كارگروه زیربنایی و شورای استان مطرح خواهد شد و فعالیت مورد نظر بر مبنای طرح های بالادستی در حریم شهر اجازه استقرار دریافت می كند.

تقی زاده افزود: بطور قطع پیشگیری از ساخت و ساز در حریم شهرها در دستور كار است اما در بعضی نقاط به علت تداخل در تقسیمات كشوری با حریم شهرها برخی اختلافات با عنایت به داشتن مسئولیت از جانب افراد مختلف شاهد دوگانگی و چندگانگی هستیم. بر همین مبنا كوشیده ایم این هماهنگی را در ستاد جلوگیری از ساخت و ساز استان تهران ایجاد نماییم. در این راه هم اقدامات بسیار خوبی در حوزه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب آنها توسط جهاد كشاورزی و وزارت نیرو كه حریم رودخانه ها در اختیار دارند، انجام شده است.

معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه شهرداری ها باید در برخورد با تخلفات حریم قاطعانه عمل كنند، اظهار داشت: در خارج محدوده شهرها و حریم آنها كمیسیون ماده ۹۹ شهرداری ها تصمیم گیری می كند و تخلفات ساختمانی داخل محدوده شهرها توسط كمیسیون ماده ۱۰۰ تصمیم گیری می شود.

وی در انتها اظهاركرد: بر مبنای بند ۳ ذیل تبصره الحاقی ماده ۹۹ قانون شهرداری ها در حریم تهران و برخی شهرها حتی احتیاج به طرح كمیسیون ماده ۱۰۰ هم نیست و راسا شهرداری ها می توانند مبادرت به تخریب ساخت و سازهایی كنند كه به مرحله سقف نرسیده اند. از این ظرفیت قانونی شهرداری ها استفاده می نمایند.
1398/11/07
13:55:03
5.0 / 5
5799
تگهای خبر: ساخت و ساز , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است