افزایش 25 درصدی رفتن به گرمخانه ها

افزایش 25 درصدی رفتن به گرمخانه ها به گزارش فست تریپ سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۲۵ درصدی رجوع افراد بی خانمان و كارتن خواب به گرمخانه های پایتخت به دنبال كاهش دمای پایتخت اطلاع داد.


سید مالك حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه از هفته گذشته تابحال با عنایت به كاهش درجه هوای پایتخت شاهد افزایش رجوع افراد كارتن خواب و بی خانمان به گرمخانه های پایتخت هستیم، اظهار داشت: استقبال افراد بی خانمان از گرمخانه های شهرداری تهران بگونه ای است كه شاهد رشد حدود ۲۵ درصدی رفتن به گرمخانه ها تنها در یك هفته اخیر هستیم.
وی با اشاره به اینكه استقبال از گرمخانه ها بخصوص در مراكز منطقه ۱۱، ۱۴، ۵ و... افزایش داشته است، اضافه كرد: در حوزه گرمخانه های ویژه زنان هم سه گرمخانه منطقه ۸، ۵ و ۲۲ فعال می باشند هر چند كه هنوز هم ظرفیت خالی دارند.
مالك حسینی با اشاره به كاهش دمای هوا طی هفته جاری اظهار نمود: از مردم و شهروندان درخواست می نماییم كه حواسشان به افراد بی خانمان و كارتن خواب باشد. هر چند كه گشت های سیار سازمان رفاه و خدمات اجتماعی معابر شهر تهران را رصد می كنند اما امكان دارد در معابر فرعی و كوچه ها افراد بی خانمانی وجود داشته باشند كه از مردم می خواهیم ضمن تماس با شماره ۱۳۷ این افراد را معرفی كنند.
وی افزود: در هفته گذشته بیشتر از ۳۶۰ كارتن خواب تنها با كمك مردم و تماس با ۱۳۷ شناسایی شده و از خطر سرمازدگی نجات پیدا كردند. شهروندان همیشه ما را در شناسایی و جذب افراد بی خانمان و كارتن خواب یاری می كردند و باردیگر از آنها می خواهیم كه در این روزهای سرد باز هم به ما كمك كنند.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه پنج دستگاه اتوبوس هم بعنوان گرمخانه های سیار در پنج نقطه شهر تهران مستقر شدند، اظهار داشت: این اتوبوس ها در میدان تجریش، شوش، آزادی و... مستقر هستند.
وی اضافه كرد: با عنایت به برودت هوا ۴۰ واحد گشت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر فعال می باشند تا نسبت به شناسایی و جذب افراد بی خانمان اقدام نمایند.1398/10/20
16:37:04
5.0 / 5
5095
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است