پیام وزیر كشور به مناسبت ۵ دی

پیام وزیر كشور به مناسبت ۵ دی به گزارش فست تریپ نایب رییس شورایعالی مدیریت بحران كشور: ۵ دی در تقویم رسمی كشور، سالروز زلزله غم بار بم وˮ روز ملی ایمنی در مقابل زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعیˮ نامیده می شود و هدف از آن جلب نظر و توجه عمومی به عواقب ناشی از وقوع پدیده های طبیعی، شناسایی عوامل پیشگیری و كاهش خسارات ناشی از آن و گسترش فرهنگ ایمنی در جامعه است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ در متن پیام دكتر رحمانی فضلی وزیر كشور به مناسبت روز ملی ایمنی در مقابل زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعی آمده است:
۵ دی در تقویم رسمی كشور، سالروز زلزله غم بار بم و" روز ملی ایمنی در مقابل زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعی" نامیده شده و هدف از آن جلب نظر و توجه عمومی به عواقب ناشی از وقوع پدیده های طبیعی، شناسایی عوامل پیشگیری و كاهش خسارات ناشی از آن و گسترش فرهنگ ایمنی در جامعه می باشد. بنابراین با عنایت به وضعیت اقلیمی و حادثه خیزی كشور علاوه بر لزوم اقدامات پیشگیرانه اهمیت كسب آمادگی در رویارویی با پدیده های خطرساز و كاستن از نتایج منفی آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
امسال قانون سازمان مدیریت بحران كشور با تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان ابلاغ شد، كه لازم است اهتمام جدی برای اجرای آن از جانب ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران بعمل آید. بر این اساس و با پیروی از سیاست های كلی پیشگیری و كاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تعیین برنامه های عملی برای افزایش تاب آوری جامعه و كاهش تلفات جانی و خسارات اقتصادی ناشی از وقوع حوادث طبیعی پیگیری گردد.
عبدالرضا رحمانی فضلی؛ وزیر كشور و نایب رییس شورایعالی مدیریت بحران كشور در ادامه پیام خود آورده است:
آموزش عمومی، پشتیبانی از ابتكارات و فعالیتهای علمی، تدوین دستورالعمل ها و اجرای آنها، نظارت بر ساخت و سازها، ظرفیت سازی نهادی و نیروی انسانی، بكارگیری تجهیزات و ابزارهای لازم، استفاده از تكنولوژی های جدید، توسعه سیستم های اخطار و پایش و اتخاذ سیاست های راهبردی، تشكیل بانك اطلاعات تخصصی مدیریت بحران و دسترسی متناسب به نظام جامع مدیریت اطلاعات از دیگر مواردی است كه زمینه را برای نیل به اهداف مورد نظر فراهم می آورد.
در انتها با گرامیداشت روز ملی "ایمنی در مقابل زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعی" از زحمات تمامی همكاران، اعضای محترم شورایعالی، اعضای محترم ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، ستادهای استانی و شهرستانی و همیاری های ملت شریف و بزرگوار ایران سپاسگزاری كرده سعادت، سلامت و اعتلای میهن اسلامی و ملت بزرگوار ایران را از خداوند متعال مسألت دارم».1398/10/07
10:08:00
5.0 / 5
6042
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است