ابقاء مرتضی الویری بر ریاست شورایعالی استان ها

ابقاء مرتضی الویری بر ریاست شورایعالی استان ها به گزارش فست تریپ مرتضی الویری در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها با كسب ۴۰ رأی بار دیگر بعنوان ریاست شورایعالی استان ها انتخاب گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها انتخابات سومین سال از پنجمین دوره شورایعالی استان ها در دستور كار این شورا قرار دارد كه بامداد امروز پنج شنبه اعضای شورایعالی استان ها هیأت رئیسه این شورا را برای سومین سال مشخص می كنند.
بر همین مبنا در انتخابات رئیس شورایعالی استان ها از میان ۷۱ عضو حاضر در این نشست و ۷۱ رأی مأخوذه نهایتا «مرتضی الویری» نماینده مردم تهران و «علیرضا احمدی» نماینده مردم قم كه بعنوان كاندیدای ریاست ثبت نام كرده بودند به ترتیب ۳۵ رأی و ۳۴ رأی كسب كردند كه به علت اجبار كسب اكثریت مطلق اعضای شورا برای ریاست، این انتخابات در صحن شورا تكرار شد.
در برگزاری انتخابات مجدد، مرتضی الویری از میان ۷۰ رأی مأخوذه ۴۰ رأی به دست آورد و بعنوان ریاست شورا انتخاب گردید و علیرضا احمدی هم ۲۸ رأی اعضای شورا را به دست آورد. همینطور دو رأی سفید هم در این انتخابات توسط اعضای شورا داده شد.


نایب رئیس هم انتخاب گردید
همینطور در ادامه این جلسه «عبدالرضا موسوی» نماینده مردم فارس و «كیومرث خزلی» نماینده مردم كرمانشاه برای نایب رییسی شورایعالی استانها ثبت نام كردند كه نهایتا عبدالرضا موسوی با ۴۱ رای بعنوان نایب رئیس انتخاب گردید.
در انتخابات سخنگو شورایعالی استانها هم «مرادحسین رضایی» نماینده مردم لرستان و «مهدی عبدالرزاقی» نماینده قزوین ثبت نام كردند كه نهایتا عبدالرزاقی با ۴۲ رای بعنوان سخنگو انتخاب گردید.
همینطور جلیل جعفری زنجان با ۴۱ رای، مهرداد امینی زاده از كرمان با ۳۸ رای، علیرضا ایزدی از خراسان شمالی با ۳۶ رای، صاحب شریفی اسدی از مازندران و عزیز سارانی از سیستان و بلوچستان هر كدام با ۳۳ رای علی و محمد اله یاری از خراسان رضوی با ۲۹ رای بعنوان منشی های شورایعالی استانها انتخاب شدند.
1398/09/22
14:34:46
5.0 / 5
5374
تگهای خبر: امداد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است