مدیر عامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، اعلام كرد

راه اندازی ۱۱۲ سالن سینمایی در تهران طی ۴۰ سال قبل

راه اندازی ۱۱۲ سالن سینمایی در تهران طی ۴۰ سال قبل به گزارش فست تریپ مدیرعامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، اظهار داشت: در سال های پس از انقلاب اسلامی 22 پردیس سینمایی و 112 سالن با ظرفیت حدود 20.000 صندلی به شهر تهران اضافه شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علیرضا آقایی در جلسه شورای راهبردی پردیس های سینمایی شهر تهران كه با حضور محمد جواد حق شناس، رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران و جعفری، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات این شركت برگزار شد، اشاره كرد: امروزه هنر سینما بعنوان فعالیت فرهنگی یكی از راه های پیشگیری و برون رفت از لطمه های اجتماعی نیز به شمار می آید. وی با اشاره به طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، بیان داست: بر طبق این طرح در كنار پتانسیل ها و ظرفیت های شهر تهران به لحاظ فرهنگی در حوزه سینمایی، كمبودها و نقصها نیز در این حوزه شناسایی شده است. بگفته مدیر عامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی، منطقه ۴ و ۱۵ بیشترین جمعیت كودك و نوجوان زیر ۱۵ سال را دارد كه لازم است در این مناطق سالن های سینمایی به ژانر كودك و نوجوان اختصاص داده شود. وی به احیای هویت مكانی و تاریخی سینما در شهر تهران در مقیاس خرد تا كلان اشاره و با بیان این مطلب كه به ازای هر ۱۰۰ نفر نیاز به یك صندلی سینما وجود دارد، اشاره كرد: اصلاح سیاست ها و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ در ﺑﺨﺶﻫﺎی توليد و ﺗﻮزﻳﻊ محصولات سینمایی، مدیریت واحد و یكپارچه در حوزه سینما، ارتقای سطح كمی و كیفی سالن های ﺳﻴﻨﻤﺎ مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، توجه به مجموعه كاربری های فرهنگی، فراغتی و تجاری در مجموعه سینماها، جذب بیشترین میزان مخاطبان خاص و عام و كمك به شكوفایی اقتصادی صنعت سینما و توسعه سینماهای غیر فعال و متروكه و افزایش بهره وری اقتصادی در این عرصه نیز بسیار اهمیت دارد كه البته اﺣﺪاث و ﺑﺎزﺳﺎزی ﺳﺎﻟن ﻫﺎی ﺳﻴﻨﻤﺎ باید ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﺗﻌﺪاد ﺟﻤﻌﻴﺖ و وﺳﻌﺖ منطقه های ﺷﻬﺮی باشد.

آقایی با اشاره به اینكه در كنار ۵۶ سینمای فعال، ۴۲ سالن سینمای غیر فعال نیز در سطح شهر تهران وجود دارد، افزود: در مناطقی كه دارای كمبود تعداد صندلی سینما هستند می توان با بازسازی و مرمت كالبدی و مجهز كردن سینماهای مذكور به تجهیزات مدرن موجب رونق باردیگر آنها شد. در ادامه محمد جواد حق شناس، رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به اینكه باید مخاطبان طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، به دقت شناسایی شده و خلاصه این مطالعات در اختیار آنان قرار گیرد، اظهار داشت: همین طور لزوم دارد تا بررسی های لازم صورت گیرد كه چگونه می توان وضعیت شهر را بر طبق این مطالعه بهبود بخشید؟ وی به تاثیر سینما بر زندگی مردم اشاره و با تاكید بر این مطلب كه باید تعداد سینما ها، سالن ها و فیلم های به نمایش در آمده افزایش یابد، اضافه كرد: باید در امتداد تحقق عدالت اجتماعی در راه ایجاد توازن منطقی بین مناطق برخوردار و غیر برخوردار دراین زمینه گام برداریم. رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به تقویت سالن های سینما در شرق و جنوب تهران همچون مناطق۴، ۹، ۱۵، ۱۷ و ۲۱ اشاره نمود و گفت:، با برقراری توازن در مناطق مختلف شهر، می توان به شهر خلاق در عرصه سینما و هنرهای نمایشی دست یافت. بگفته حق شناس، لازم است از سالن اجتماعات سراهای محلات شهر تهران در این خصوص بیشتر از گذشته استفاده بیشتر و بهینه ای صورت گیرد.


منبع:

1398/09/17
21:35:50
5.0 / 5
6236
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است