مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران خبرداد

رتبه دهم ایران در تولید كربن

رتبه دهم ایران در تولید كربن به گزارش فست تریپ مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه ایران دهمین كشور تولیدكننده كربن در جهان هستیم، اظهار داشت: توسعه پایدار در كنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سعید محمودی در نشست تخصصی هماهنگی سند همكاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس اظهار نمود: گسترش مسائل زیست محیطی در جهان شامل افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها حاصل اعمال غیر مسئولانه بشر است. ما در كشور طی یك سال ۲۵۰ میلیمتر بارندگی داریم اما این رقم در كشورهای دیگر جهان ۱۰۰۰ میلیمتر است.

وی افزود: كشور ما دهمین كشور تولید كننده كربن در جهان است این درحالیست كه ما جزو كشورهای صنعتی نیستیم بدین سبب ما اگر می خواهیم كه آینده بهتری داشته باشیم باید در مصرف منابع صرفه جویی و مسئولانه تر رفتار نماییم.

مدیركل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه ما در گذشته تصمیمات اشتباهی در بعضی حوزه ها گرفتیم كه امروزه ما را گرفتار كرده است، اشاره كرد: آموزش محیط زیست و تغییر نگرش دراین زمینه باید در سطح گستره تری نسبت به گذشته صورت گیرد.

محمودی با تاكید بر اینكه ما نیاز به آموزش نسل های آینده برای حفظ محیط زیست داریم، اظهار داشت: می توانیم دراین زمینه از تجربیات كشورهای دیگر استفاده و برنامه های مناسبی برای رفع مشكلات محیط زیست تدوین نماییم.

وی درانتها اظهار نمود: مبانی نظری توسعه پایدار و محیط زیست باید در تصمیمات كلان در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.

منبع:

1398/09/17
14:23:38
5.0 / 5
6102
تگهای خبر: آموزش , تولید , صنعت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است