مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر تأكید كرد

آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور

آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور فست تریپ: مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور را معضل اصلی در راه كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها خواند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مصطفی قاضی زاده هاشمی در تشریح روند برگزای اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری و دستاوردهای آن اظهار داشت: بی شك یكی از اهداف و وظایف مهم ما ارتقای سطح كیفی خدمات ارائه شده به شهروندان است. پس با همكاری نهادهایی همچون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، سازمان ملی بهره وری و سایر نهادهایی كه در حوزه بهره وری در مدیریت شهری نقش بسیاری دارند اولین همایش ملی بهره وری را برگزار كردیم.

وی ادامه داد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور كه متولی بحث مدیریت شهری در كشور است اساسا می تواند نقش موثری در تحقق بهره وری در مدیریت شهری داشته باشد برای ایجاد این گفتمان ملی و توجه مدیران شهری به حوزه بهره وری این همایش انجام شد و در نشست ها و پنل های تخصصی آن تلاش شد به فاكتورهای قابل اندازه گیری برای تحقق بهره وری دست پیدا نماییم. در این راه شركت خدمات اداری شهر نهادهای ذی ربط را كنار یكدیگر جمع كرد و این همایش اجرا شد. این در حالی بود كه اقدامات برگزاری این همایش از بهمن ماه سال قبل شروع شده بود و 85 نفر نیرو به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای برگزاری آن تلاش كردند. نهایتا بیشتر از 20 هزار نفر ساعت برای برگزاری این همایش كار انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت و علاوه بر حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شهرداران كلانشهرها، كارشناسان و اساتید به همراه اعضای شوراهای شهر و روستا در این همایش حضور پیدا كردند.

مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری پنل های تخصصی به بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و همین طور لایحه مدیریت یكپارچه شهری در خلال این پنل های تخصصی اشاره نمود و اضافه كرد: با عنایت به حضور آقای عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این همایش فرصت مناسبی برقرار شد تا درباب این دو لایحه كه زمانی طولانی را نیز در راه تصویب و تدوین سپری كرده توجه نمایندگان برای ضرورت به نتیجه رسیدن این دو لایحه بیشتر از پیش جلب شود.

وی ادامه داد: در این همایش بیشتر از 100 مقاله و اثر به دبیر خانه در موضوعات مختلف حوزه بهره وری در مدیریت شهری ارسال شد كه بیشترین مقالات به ترتیب از شهرهای تهران، اصفهان و شیراز ارسال شده بود. همین طور نمایشگاهی نیز در كنار برگزاری این همایش انجام شد تا شهرهای مختلف بتوانند مهمترین دستاوردهای خودرا در معرض دید عموم قرار دهند.

قاضی زاده هاشمی به پیشنهاد عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباب تشكیل دبیر خانه دایمی همایش بهره وری در مدیریت شهری اشاره نمود و اضافه كرد: دبیرخانه این همایش در شركت خدمات اداری شهر كار خودرا شروع كرد و با عنایت به ارائه این پیشنهاد و ضرورت توجه به بهره وری در مدیریت شهری این آمادگی وجود دارد كه با هماهنگی دستگاه های ذی ربط این اقدام توسط شركت خدمات اداری شهر محقق شود. در حقیقت اگر شرایط لازم فراهم گردد و دستگاه های ذی ربط همدلی لازم را داشته باشند می توان همایش بعدی را به صورت بین المللی برگزار كرد.

وی افزود: درانتها برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری اطلاعیه ای قرائت شد كه در خلال بندهای آن چكیده آن در پنل های تخصصی ارائه شده، منتشر گردید. در این بیانیه بحث هایی همچون هوشمند سازی خدمات شهری و افزایش كالایی آنها، رویكرد اجتماعی و ضرورت مشاركت شهروندان، مدیریت یكپارچه شهری و نقش آن در افزایش بهره وری، نظام بودجه ریزی شهرداری ها و نقش آنها در افزایش سرعت خدمات رسانی به شهروندان و سوژه توانمندسازی و اصلاح بخشنامه اداری استخدامی شهرداری ها مورد تاكید قرار گرفت.

وی اشاره كرد: اساسا یكی از محورهای ارزیابی می تواند درحوزه مدیریت شهری توجه به بندهای همین بیانیه باشد كه در آن می توان به موضوعاتی همچون توجه به بحث آموزش هدفمند برای تحقق بهره وری، هوشمند سازی، مشاركت مردم بعنوان كلیدی ترین سوژه با عنایت به شرایط سخت اقتصادی و همین طور استفاده از تجارب موفق شهرهای پیشرفته، نقش شورایاری ها، مدیریت بحران، ثبات در مدیریت شهری، شایسته سالاری، جوان گرایی و حركت در قالب قانون اشاره نمود.

مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش رسانه ها در تحقق افزایش بهره وری در مدیریت شهری اشاره نمود و اضافه كرد: انتظار بیشتری از صدا و سیما برای انتشار و پوشش اخبار این همایش می رفت اساسا با پوشش مناسب این همایش می توان در راه اعتبار بهره وری در مدیریت شهری گام برداشت.

وی با اشاره به میانگین 15 ساعت كار مفید در هفته برای كشورمان اظهار داشت: این مساله چالش های پیشرو در حوزه بهره وری كشور را نشان میدهد. آلودگی هوا كه امروز كلانشهرهای ما گرفتار آن شدند سمبل كمبود و عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور است. امروز مراكز اسقاط خودرو چه تعداد فعال می باشند. همین طور در حوزه فرهنگ سفر همچنان شاهد خودرو های تك سرنشین در شهر هستیم علاوه بر اینها باید مشكلات شبكه حمل و نقل عمومی و سوخت را نیز به آن اضافه نماییم كه همگی دست به دست هم می دهند و موجب می شود كه امروز به لحاظ شرایط آب و هوا در این وضعیت قرار بگیریم. بی شك چاره آلودگی كلانشهرها توجه به بهره وری و هماهنگی دستگاه های ذی ربط است.

وی اشاره كرد: عدم توجه به بهره وری، آنفلوآنزای در مدیریت است كه كشنده و مسری است. بی شك با استفاده بهنیه از زمان و ظرفیت ها می توان در جهت تحقق اهداف حوزه ارتقای بهره وری گام برداشت. امروز ظرفیت تولید انرژی در كشور 70 هزار مگاوات است. در صورتیكه كمتراز هزار مگاوات آن از محل منابع انرژی های تجدید پذیر تولید می شود. اما در كشورهای توسعه یافته بخش زیادی از این انرژی از محل انرژی های تجدید پذیر استفاده می شود. در مدیریت پسماند نیز مشكلات زیادی را شاهد می باشیم كه امیدواریم همه این مشكلات با همفكری و همدلی نهادهای مربوطه و توجه به سوژه بهره وری حل و فصل شود.

منبع:

1398/09/13
16:03:17
5.0 / 5
5595
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است