گلایه عضو شورا از حذف معلولان در سرشماری سال 95

گلایه عضو شورا از حذف معلولان در سرشماری سال 95 فست تریپ: رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از حذف معلولان در سرشماری سال نود و پنج گلایه نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس بامداد امروز در تذكری در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی معلولان اظهار داشت: طبق آمار سازمان جهانی بهداشت 10 تا 15 درصد جمعیت جوامع را افراد دارای معلولیت می سازند و ارزیابی می شود بین 800 هزار تا یك میلیون نفر از جمعیت تهران دارای معلولیت باشند.
وی با اشاره به اینكه آمار افراد دارای معلولیت در سرشماری سال 95 مركز آمار ایران حذف گردیده است، اشاره كرد: هم اكنون آمار دقیقی از جمعیت این افراد در تهران وجود ندارد. هر چند كه در شهر تهران معادل 115 هزار نفر دارای پرونده در بهزیستی هستند كه این نشانگر اشكال جدی در شناسایی ابعاد مسئله است. بنا بر این لازم است كه مركز آمار در سال 1400 این قصور غیر قابل قبول را جبران كنند.
حق شناس با اشاره به اینكه شهرداری تهران می تواند بدون ستاندن هزینه ای تیزرهای آموزشی در سالن های سینما و سایر امكانات رسانه ای خود پخش كند، اظهار داشت: به شهرداری تهران یادآور می شوم نسبت به تحقق این مهم و پیش بینی ساز و كار نحوه استفاده افراد دارای معلولیت از سالن های سینما اقدام نماید و نتیجه آنرا به شورای شهر اعلام نماید.
وی با اشاره به اینكه طبق ماده 8 قانون جامع پشتیبانی از افراد دارای معلولیت استفاده این افراد از مراكز خدمات ورزشی و... رایگان است، افزود: در این خصوص پیشنهاد می شود برنامه و بودجه ای متناسب به شورا ارائه شود. طی دهه های گذشته توسعه مراكز اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در شهرداری تهران بدون توجه به استانداردهای مناسب سازی شده برای همه گروه های جمعیتی همچون معلولان بوده است.
حق شناس با تاكید بر اینكه طبق ماده 19 قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت این افراد از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف هستند، اظهار داشت: پیشنهاد می شود شهرداری تهران ضمن ارائه گزارشی در مورد تحقق این ماده آنرا به شورا ارائه كند.
منبع:

1398/09/12
15:00:05
5.0 / 5
5201
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است