در گفتگو با خبرنگار مهر مطرح شد

ساخت و ساز در حریم منظر میدان مشق

ساخت و ساز در حریم منظر میدان مشق به گزارش فست تریپ یك عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: وقتی زندگی شبانه در میدان مشق جریان ندارد و این محوطه در عمل به حیاط وزارت امورخارجه تبدیل گشته انتظار دارید حریم منظر آن رعایت شود.


احمد مسجد جامعی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به پرسشی درباب ساخت و ساز در منظر حریم سرمیدان مشق اظهار داشت: این محدوده و بناهای آن از مكان های شاخص تهران هستند، شهرداری تهران نیز هزینه بالایی برای ساماندهی در این مكان صرف كرده اما هم اكنون به حیاط وزارت امور خارجه تبدیل گشته است. وی افزود: وقتی این مكان حیاط وزارت امورخارجه است كه دیگر به نورپردازی نیازی ندارد، نورپردازی زمانی لازم است كه زندگی شبانه در این محدوده جریان داشته باشد در صورتیكه حیات شبانه ای دراین مكان نداریم. محوطه سازی و فضای سبزی كه در این محدوده اجرایی شد یا درهایی كه متناسب با فضا نصب شده و هزینه بالایی نیز برای مدیریت شهری داشته است كه برای حضور مردم صورت گرفته است. مسجد جامعی تصریح كرد: وقتی فضایی كه با هزینه بالای شهرداری به وجود آمده نمی تواند در اختیار شهروندان قرار گیرد انتظار دارید حریم آنرا رعایت نمایند. البته مگر حریم مجلس را كسی رعایت كرد؟ ببینید در حریم مجلس با چه ارتفاعی ساخت و ساز می شود.
وی با بیان این كه بی توجهی به حریم بناها و مكان های تاریخی مسئله ای است كه در سطح شهر فراوان دیده می شود، اظهار داشت: در ساخت و ساز ها به حریم كوه هم توجهی نشده است، یكی از خاصیت های تهران این است كه می گویند شهری است كه در كنار كوه قرار دارد اما می بینیم بنایی با ارتفاع بسیار بالا در مقابل كوه ساخته شده است و من اگر می توانستم حتما چند طبقه از آنرا بر می داشتم تا بنا متناسب باشد و این طبیعت زیبا كه قسمتی از هویت تهران است، از بین نرود. به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سال ۹۶ شورای شهر تهران در تذكری به شهرداری به ساخت و ساز در منظر حریم میدان مشق اعتراض كرده و اعلام نمود این پروژه باید تعیین تكلیف شود. آن زمان عنوان شد كه دلیل این ساخت و ساز كه می گویند شهرداری نیز در آن نقش دارد معلوم نیست.


منبع:

1398/09/05
20:53:15
5.0 / 5
6138
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است