بازیافت ۷۰ درصد از زباله های مربوط به بسته بندی در آلمان

بازیافت ۷۰ درصد از زباله های مربوط به بسته بندی در آلمان به گزارش فست تریپ یك لیوان قهوه ˮبگیر و ببرˮ سر راه خانه به كار، ناهار بسته بندی شده در ظرف یكبارمصرف و شاید سفارشی آنلاین كه نتیجه آن ارسال كالا با بسته بندی به مشتری است. كارشناسان محیط زیست در آلمان می گویند كه با این شیوه های كاربری، حجم تولید زباله های مربوط به بسته بندی در این كشور بیشتر شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۷ اداره فدرال محیط زیست آلمان از ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن زباله مربوط به بسته بندی آگاهی داده بود؛ یعنی بیشتر از ۲۲۶ كیلو به ازای هر نفر. سهم مصرف كنندگان در تولید این حجم از زباله، ۴۷ درصد بود یا به عبارتی ۱۰۷ كیلو به ازای هر شخص.
دلیل این افزایش در سال ۲۰۱۷، بسته بندی مواد خوراكی و نوشیدنی های برون بر و سردستی بود. افزون بر این خرید آنلاین در بین مصرف كنندگان آلمانی افزایش یافته بود كه بسته بندی سفارش های آنلاین هم خود مشكلی بر مشكلات دیگر افزوده بود. ماریا كراوتس برگر، رئیس اداره فدرال محیط زیست آلمان، بسته بندی و ضایعات ناشی از آنرا یكی از اشكالات بزرگ برای محیط زیست و از طرف دیگر فشار بر منابع اولیه می داند.
ماریا كراوتس برگر می گوید، در مرحله تولید كالا باید به فكر كاهش زباله بود و از بسته بندی های غیرضروری دوری كرد. او چاره را در ظروف و بسته بندی هایی كه بارها قابل استفاده باشند، می داند و می گوید، این مسئله نباید تنها شامل حال بطری های آب شود.
بر پایه اطلاعات این اداره فدرال، حدودا ۷۰ درصد از زباله های مربوط به بسته بندی در آلمان بازیافت می شوند اما این درصد، بسته به مواد به كار رفته در بسته بندی ها بسیار متفاوت است؛ دراین میان تا بیشتر از ۹۲ درصد قراضه فلزات بازیافت می شوند، در مورد كاغذ و كارتن این رقم به بیشتر از ۸۷ درصد می رسد و در مورد شیشه بیشتر از ۸۴ درصد است. ضایعات بسته بندی های پلاستیكی تا ۵۰ درصد باردیگر بازیافت می شوند و اگر این پسماندها از چوب باشند، نزدیك به ۲۶ درصد از حجم زباله ها بازیافت می شود.
به گزارش دویچه وله، گفتنی است كه بیشتر از یك میلیون تن زباله پلاستیكی سالیانه به خارج از آلمان صادر می شود.1398/08/28
09:17:22
5.0 / 5
5255
تگهای خبر: تولید , خرید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است