رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد:

ضرورت تكمیل شناسنامه باغات باقی مانده در تهران

ضرورت تكمیل شناسنامه باغات باقی مانده در تهران فست تریپ: رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از تأخیر در تكمیل شناسنامه باغات باقی مانده شهر تهران اظهار داشت: لازم است دستورات مقتضی جهت شناسایی و تكمیل هر چه سریعتر شناسنامه شهرسازی باغات شهر تهران اقدام گردد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: در گذشته مصوبات شورای شهر تهران و همین طور در دوره پنجم درباب گردنگیر شهرداری تهران نسبت به ارائه شناسنامه باغات شهر تهران مورد تاكید قرار گرفت. شورای شهر در این دوره تصمیم گرفت شناسنامه های تهیه شده باغات در فرآیندی قانونی تهیه شوند و نهایتا در كمیسیون شهرسازی و معماری بعنوان كمیسیون تخصصی به تصویب برسد.
وی ادامه داد: متاسفانه این پروسه طولانی شده است و تذكر من بیشتر معطوف به باغاتی است كه اجازه ورود به شهرداری داده نمی گردد و ورود به آنها نیازمند ستاندن مجوز قضایی است.
وی افزود: سوژه تدوین شناسنامه شهرسازی باغات و اراضی مشجر گسسته شهر تهران در تیر ماه 96 با انتخاب مشاور در دستور كار قرار گرفت و در گام اول تعداد 12 هزار و 960 قطعه سبزینه با وسعت 9103 هكتار در سطح شهر تهران شناسایی شد كه در اولویت اول به 6183 پلاك بازگشت حضوری شد و مجوز ورود به 3428 پلاك با وسعت 731 هكتار امكان پذیر شد كه پس از مستند سازی اطلاعات آن شناسنامه های شهرسازی و اكولوژیك آنها تهیه و به شورای شهر ارائه شد.
رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران اشاره كرد: بعد از بررسی ها بر روی لایحه شناسنامه باغات، شورای شهر تهران در دوره پنجم به این نتیجه رسید كه این پرونده ها به كمیسیون ماده هفت مناطق ارجاع شود و در آن جا پروسه قانونی و كارشناسی آنها طی شود و نهایتا نظریه كارشناسی كمیسیون ها به شورا بیاید و سپس كمیسیون شهرسازی نظر خودرا اعلام نماید.
وی با اشاره به تبصره ذیل ماده یكم مصوبه شناسنامه تك باغات و اراضی مشجر شهرداری تهران اظهار داشت: شهرداری تهران موظف است به منظور تعیین تكلیف اراضی مشجری كه بهر دلیلی اجازه ورود به آنها برای تهیه شناسنامه درختان داده نشده ظرف مدت حداكثر شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه و در صورت ضرورت بوسیله مراجع قضایی ذی ربط و چارچوب اختیارات قانونی خود اقدام نماید اما با عنایت گذشت نزدیك به یك سال از تاریخ این مصوبه كماكان اجرای تبصره فوق مغفول مانده و شناسنامه باغات تكمیل نشده است.
منبع:

1398/08/12
23:24:31
5.0 / 5
5929
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است