در شورای شهر تهران تصویب شد

یك فوریت اجبار شهرداری به عرضه لایحه طراحی توده ساختمان های پهنه سكونت بر مبنای پاكت حجمی

یك فوریت اجبار شهرداری به عرضه لایحه طراحی توده ساختمان های پهنه سكونت بر مبنای پاكت حجمی به گزارش فست تریپ اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 17 رای موافق به یك فوریت اجبار شهرداری به عرضه لایحه «طراحی توده ساختمان های پهنه سكونت بر مبنای پاكت حجمی» را تصویب كردند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، علی اعطا در یكصد و هفتاد وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در باره این لایحه و ضرورت تصویب یك فوریت آن، اظهار داشت: این مورد مربوط به بندی در طرح جامع شهر تهران و بندهای متناظر در طرح تفصیلی شهر تهران می شود تا در راه اندازی ساختمان در قطعه های مسكونی، امكان ایجاد تنوع در طراحی و معماری وجود داشته باشد، در حقیقت باید در مساحت 70 درصد سطح زمین (سطح اشغال) 60 درصد ساخت و ساز صورت گیرد ولی با استفاده از 100 درصد در نظر گرفته شده تنوع در معماری وجود داشته باشد.
وی تصریح كرد: شهرداری باید دستور العمل این مورد را تدوین كند ولی در مورد بحث فوریت هم باید عنوان نمود كه هم اكنون كه طرح بازبینی طرح تفصیلی مطرح است این مورد می تواند با آن همزمانی داشته باشد و احیانا نتایجش در طرح تفضیلی اعمال شود بنابراین از اعضای شورا می خواهم كه به یك فوریت این طرح رای بدهند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی هم در سخنانی در مخالفت با یك فوریت این طرح اظهار داشت: در این طرح بحث خط آسمان و هماهنگی كوچه ها بعنوان حقوق شهروندی باید رعایت شود بنابراین با اصل این طرح مخالفت هستم و اصلا دلیلی برای فوریت آن وجود ندارد.
محمد سالاری بعنوان موافق یك فوریت این طرح در پاسخ به میرلوحی اظهار داشت: نكات عنوان شده در مورد خط آسمان به این طرح مربوط نمی گردد، چون كه در این طرح تعداد طبقات برپایه طرح تفضیلی در نظر گرفته شده و بحث این است كه الان در شهر تهران بدون توجه به كیفیت معماری به صورت پاكت های قوطی كبریتی و بدون رعایت مولفه های معماری ساختمان ها را می سازند.
وی اضافه كرد: زمانی همه 60 درصد سطح اشغال ساخت و ساز در آن انجام می شد. در طرح تفصیلی 70 درصد سطح اشغال در نظر گرفته شد تا در 60 درصد آن ساخت و ساز انجام شده و 10 درصد مابقی برای توجه به مولفه های معماری در نظر گرفته شود. بنابراین مطالبه جامعه بخصوص جامعه حرفه ای از ما این است كه به بحث طراحی و معماری كیفیت دهیم و این مورد بطور قطع در راه توجه به حقوق شهروندی است.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 17 رای موافق یك فوریت این طرح را به تصویب رساندند.1398/08/12
15:05:38
5.0 / 5
5578
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است