ذوالقدر:

موانع جدایی ری از تهران بررسی شود

موانع جدایی ری از تهران بررسی شود به گزارش فست تریپ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی جدایی ری از تهران را مطالبه مردم و مسئولین محلی دانست و بر لزوم بررسی موانع و راهكارهای این طرح تاكید نمود.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با ایسنا با اشاره به طرح جدایی ری از تهران و برخی مخالفت ها با آن اظهار داشت: مبحث جدایی ری از تهران قبل از این هم مطرح بوده و مكاتباتی هم با وزیر كشور صورت گرفته است؛ با این مضمون كه نام شهر ری به شورای شهر تهران اضافه شود و یا وضعیت شورای شهر ری تعیین تكلیف شود و ری شورای شهر جداگانه داشته باشد.
وی با بیان این كه قانون فعلی وضعیت ری را با ابهام مراجعه نموده، خاطرنشان كرد: جدایی ری از تهران مطالبه مردم این منطقه است، هم اكنون شهر ری جز منطقه ۲۰ بشمار می رود و شهرداری و شورای شهر جداگانه ندارند در حالیكه مسئولین محلی معتقدند تفكیك ری از تهران به حل معضلات آن همچون آلودگی هوا، پسماند، مشكلات كارخانه ها، مسائل ترافیكی، راه و بهداشت كمك می نماید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمعیت یك میلیون نفری شهرری افزود: هم اكنون نه تنها به اندازه كافی به مشكلات ری توجه نمی گردد بلكه مشكلات تهران هم به شهر ری سرازیر می شود؛ علاوه بر این عوارضی كه مردم ری پرداخت می كنند به سرجمع عوارض تهران اضافه می شود در حالیكه قاعدتا باید به ری برگردد.
ذوالقدر با تاكید بر لزوم تشكیل كمیته مشترك بین شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت بررسی جدایی ری از تهران افزود: ما می توانیم بررسی نماییم كه چه موانعی بر سر راه این طرح وجود دارد و چطور می توان آنرا محقق كرد، چون كه هم اكنون شهرداری تهران آنچنان كه مطلوب مردم است، فرصت رسیدگی به ری را پیدا نمی كند.
او همینطور اظهار داشت كه طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در نوبت رسیدگی در كمیسیون تخصصی است.1398/08/01
17:32:00
5.0 / 5
5482
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است