در سوال از وزیر كشور

نماینده شهرضا: استانداری ها و فرمانداری ها كار موثری برای كاهش صدمه های اجتماعی نكردند

نماینده شهرضا: استانداری ها و فرمانداری ها كار موثری برای كاهش صدمه های اجتماعی نكردند به گزارش فست تریپ نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه استانداری ها و فرمانداری ها برای مقابله با صدمه های اجتماعی و كاهش آن تكالیفی بر عهده داشتند اما شاهد اقدامات موثری در این زمینه نبودیم.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سمیه محمودی در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) مجلس و در جریان طرح سوال خود از وزیر كشور در مورد علل عدم برنامه ریزی مناسب برای كاهش صدمه های اجتماعی به بیانات رهبری در مورد صدمه های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: وزیر كشور و رئیس شورای اجتماعی باید بگوید كه استانداری ها با فرمانداری ها چه اقدامات موثری در زمینه مقابله با صدمه های اجتماعی انجامدادند و نتیجه آن چه بوده است.
وی ادامه داد: مجلس در جهت كاهش صدمه های اجتماعی در برنامه ششم دولت را مكلف كرد طبق قوانین مربوطه برای پیشگیری و كاهش صدمه های اجتماعی اقدام نماید بگونه ای كه صدمه های اجتماعی در انتهای برنامه ۲۵ درصد كاهش پیدا كند.
محمودی افزود: عدم موفقیت دولت در ایجاد اشتغال پایدار بخصوص در مناطق محروم سبب شده نتوانیم نسل جوان را در راه زندگی سالم یاری نماییم. در این زمینه نقش مجمع های تحت مدیریت وزارت شكور خصوصا در حوزه نظارتی بیشتر از پیش احساس می شود و انتظار از وزارت كشور تقویت ساختار وزارت خانه بوده كه محقق نشده است.
این عضو فراكسیون زنان مجلس با اشاره به اینكه بالغ بر ۳ میلیون زن سرپرست خانوار وجود دارد كه درصد قابل توجهی از آنها فاقد درآمد بیمه هستند اضافه كرد: تكالیفی در این زمینه بر عهده استانداری ها و فرمانداری ها است اما متاسفانه شاهد اقدامات موثری در این زمینه نبودیم.
محمودی در ادامه اظهار داشت: بازآفرینی بافتهای ناكارآمد تحریم با جلوگیری از گسترش صدمه های اجتماعی در برنامه ششم و با محوریت وزارت كشور و شهرداری ها مورد تصویب مجلس قرار گرفت ولی شاهد عملكرد نامناسب استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها هستیم.
وی افزود: آقای وزیر در توضیحات خود از اقدامات وزارت كشور در تهران گفت نیاز است این اقدامات در كلیه استان ها صورت گیرد و همه استانداران و فرمانداران باید پاسخگو باشند. البته آمار عرضه شده با واقعیت متفاوت است. مثلا در حوزه طلاق اقدامی انجام نشده اما شما از كاهش طلاق می كنید و در مقابل از كاهش میزان ازدواج نمی گویید.
نماینده مردم شهرضا در مجلس افزود: انتظار می رفت سازمان اجتماعی وظیفه همگرایی و هم افزایی با دستگاههای مختلف را در حوزه صدمه های اجتماعی را انجام دهد و برنامه ریزی كلانی داشته باشد. نه این كه صرفا نسبت به جمع آوری آمار و اطلاعات و ایجاد بستری برای تحقیق و پژوهش اقدام نماید. زمان مطالعه و پژوهش گذشته و باید برای بهبود وضعیت اقدامی چهادی كرد. حداقل كار سازمان اجتماعی تعریف دقیق مصادیق صدمه های اجتماعی است كه هنوز تعریف دقیقی وجود ندارد و سبب می شود برنامه ریزی درستی هم صورت نگیرد.
محمود افزود: در جلسه ای كه با حضور آقای لاریجانی رئیس مجلس در كمیسیون اجتاماعی برگزار گردید مقرر شد سازمان اجتماعی قوانین موجود را بررسی كند و نسبت به عرضه لایحه در مورد خلاء های قانونی اقدام نماید. اما پس از دو سال كاری انجام نشده است. این در شرایطی است كه اعتبارات قابل توجهی در اختیار سازمان قرار گرفته و برخی اخبار حاكی از هزینه كرد این اعتبارات در امور جاری دارد كه لازم است مبحث بررسی شود.
وی با تاكید بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و انجمن های خیریه برای مقابله با صدمه های اجتماعی اظهار داشت: ما در بودجه سال جاری نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی را درباره ی اعتبارات مربوط به صدمه های اجتماعی داشتیم و انتظار ما از وزیر كشور و مسئولین مربوطه این است كه این اعتبار را در جهت كاهش صدمه های اجتماعی هزینه كنند چون كه اگر در این زمینه حركت جهادی نشود با بحران اجتماعی مواجه خواهیم شد.
این نماینده مجلس در انتها از وزیر كشور خواست: نسبت به رسیدگی جدی به این مورد اقدام لازم را انجام دهد.1398/07/22
13:17:19
5.0 / 5
37
تگهای خبر: امداد , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است