با تصمیم اعضای شورای شهر؛

شهرداری به ایجاد بخش دفاع مقدس در باغ موزه ملزم شد

شهرداری به ایجاد بخش دفاع مقدس در باغ موزه ملزم شد فست تریپ: اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را به ایجاد بخش دفاع مقدس در باغ موزه ملزم كردند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر پایتخت یك فوریت طرح گردنگیر شهردای تهران به ایجاد بخش دفاع مقدس در باغ موزه مورد بررسی قرار گرفت كه با موافقت ۱۰ نفر از اعضای شورای شهر و مخالفت ۵ نفر دیگر به تصویب رسید.
در ابتدا احمد مسجدجامعی توضیحاتی درباره یك فوریت این طرح ارائه كرد كه با موافق و مخالفانی همراه بود.
محمد سالاری رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در این زمینه اظهار داشت: من با اصل ایجاد موزه نقش تهران در دفاع مقدس موافق هستم اما با ایجاد آن در اراضی عباس آباد مخالفت می كنم، برای اینكه بارگذاری در این اراضی از مرز طرح جامع عبور كرده است.
وی افزود: حالا با مجموعه بارگذاری های متخلفانه كه بعضی از نهادها و وزارتخانه های دولتی در طول سال های گذشته انجام داده اند، مشكلات جدی در این اراضی به وجود آمده است و اگر قرار باشد بارگذاری جدیدی داشته باشیم، مشكلات دوچندان می شود، بدین جهت موافق با یك فوریت هستم به شرط اینكه در اراضی عباس آباد نباشد.
سیدحسن رسولی نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در موافقت با این یك فوریت اظهار داشت: یك فوریت این طرح در هفته دفاع مقدس به امضا رسید. علت یك فوریت این بوده و هست كه باید به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت خاطرات دفاع مقدس، شهدا، خصوصاً زنان و كودكان، شورای شهر تهران اقدامی انجام دهد.
وی افزود: به لحاظ محتوایی نیز در این طرح فضای موزه دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفته است و قرار نیست بارگذاری جدیدی صورت گیرد. غالب كاربری اراضی عباس آباد فرهنگی است و با این طرح منافاتی ندارد، بدین جهت پیشنهاد می كنم به یك فوریت آن رأی داده شود.
محسن هاشمی نیز درانتها اظهار داشت: لطفا یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در این موزه فراموش نشود.


منبع:

1398/07/21
19:48:46
5.0 / 5
5745
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است