محسن هاشمی:

سیاهچاله بودن كشور به لحاظ زیرساختهای ارتباطی مانع جذب توریست است

سیاهچاله بودن كشور به لحاظ زیرساختهای ارتباطی مانع جذب توریست است به گزارش فست تریپ رئیس شورای اسلامی شهر تهران یكی از موانع اصلی جذب توریست در ایران را سیاهچاله بودن كشور به لحاظ زیرساختهای ارتباطی است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی در همایش روزجهانی گردشگری كه بامداد امروز در سالن برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: حوزه گردشگری یا توریسم، یكی از صنایعی است كه با گذشت زمان به صورت تصاعدی در حال رشد است و به علت احتیاج به پایین ترین میزان سرمایه گذاری جهت تامین شغل، افزایش امنیت و تبادلات فرهنگی و همینطور دیپلماسی عمومی، در كشورهای توسعه یافته جهان مورد بیشترین حمایت و تسهیل قرار می گیرد.

به قول هاشمی، وابستگی به نفت و محدودیتهای ایدئولوژیك سبب شده است كه ما به صورت جدی به توسعه گردشگری نیندیشیم، در صورتی كه ایران ۲۴ اثر ثبت شده جهانی در یونسكو، دارد و جزو ۱۰ كشور برتر جهان به لحاظ دارا بودن جذابیت های معماری، فرهنگی و طبیعی است.

وی افزود: این در شرایطی است كه از نظر تعداد توریست و میزان دریافتی از صنعت گردشگری در جایگاه مناسبی قرار نداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه در سال ۱۳۹۶، تعداد گردشگران خروجی(ایرانیان توریست) ۱۰ میلیون نفر و حدودا دو برابر گردشگران ورودی به ایران بود، اظهار داشت: با كاهش ارزش پول ملی، این دو رقم پارسال حدودا مساوی و به بیشتر از هفت میلیون رسیده است كه البته اگر آمار زائرین اربعین را از گردشگران خروجی حذف نماییم، در شرایط فعلی آمار سفرهای خارجی ایرانی ها كاهش قابل ملاحظه ای پیدا كرده و به نصف دو سال قبل رسیده است.

محسن هاشمی همینطور یكی از موانع اصلی جذب توریست در ایران را سیاهچاله بودن كشور به لحاظ زیرساختهای ارتباطی دانست و اضافه كرد: گردشگر خارجی نمی تواند مانند سایر كشورهای هدف به راحتی به خدماتی نظیر وسایل نقلیه، هتل، برنامه های فرهنگی وهنری و... برسد.

وی محدودیتهای ایدئولوژیكی را از دیگر موانع جذب توریست در كشور برشمرد و این مورد را قابل بحث توسط دستگاههای مسئول و فقها دانست كه ما جهت تقویت صنعت توریسم، در مورد صنعت گردشگر چه راهكاری می توانیم عرضه كنیم؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان كرد: البته موانع داخلی ما مربوط به توریستهای خارجی نیست، یكی از مسائل ما در هتلینگ و اقامت توریستهای داخلی، مساله احراز نسبت است در صورتی كه به لحاظ انتظامی و امنیتی و قضایی، ما در مورد احراز هویت اجبار داریم نه احراز نسبت، و زمانی كه ما به علت مصالح صنعت توریسم و اقتصاد ملی، مهر ورود و ویزا را از فرآیند ترددات به كشور حذف می نماییم، چرا نباید در مورد احراز هویت به جای احراز نسبت، نتوانیم تصمیم بگیریم.

وی افزود: با عنایت به كاهش ارزش پول ملی و منویات مقام معظم رهبری كه سفرهای خارجی بی جهت را در این شرایط ارزی، به مصلحت نمی بینند ما می توانیم از طبیعت و زیرساختها وامكانات موجود در كشور برای جایگزینی سفرهای گردشگری داخلی به جای خارجی استفاده نماییم و این مورد احتیاج به كاهش هزینه های اقامت و تسهیل در گردشگری داخلی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان كرد: بهرحال تهران با دارا بودن بخش قابل توجهی از ۲۰۰ هزار تخت اقامتی در كل كشور و جاذبه های توریستی وطبیعی، به خصوص هتلهای سه ستاره و بالاتر می تواند نقش مهمی در جذب گردشگران ورودی و داخلی ایفا كند كه نیازمند اراده جدی است.
محسن هاشمی در ادامه توسعه صنعت توریسم را یكی از بهترین مصادیق ایجاد اشتغال، مقاوم كردن اقتصاد و ارتقا امنیت ملی دانست و تصریح كرد: ما برای مقابله با تهدیدات خارجی و پروژه ایران هراسی بیشتر از گذشته به توسعه این صنعت نیاز داریم. رئیس شورای اسلامی شهر تهران از آمادگی مدیریت شهری جهت حمایت وتسهیل توسعه صنعت توریسم در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: البته این مهم مشروط به این است كه فعالیتها شفاف باشد و سایر فعالیتهای اقتصادی در پوشش و با استفاده از تسهیلات و حمایتهای حوزه گردشگری صورت نگیرد.

1398/07/08
21:07:54
5.0 / 5
6083
تگهای خبر: امداد , تردد , توریست , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است