رئیس بهزیستی شهرستان اردستان:

سالمندان ۱۷ ۹درصد جمعیت اردستان را می سازند

سالمندان ۱۷ ۹درصد جمعیت اردستان را می سازند فست تریپ: رئیس بهزیستی شهرستان اردستان اظهار داشت: اردستان هفت هزار و ۷۱۰ نفر افراد سالمند كه ۱۷ و ۹دهم درصد جمعیت شهرستان را تشكیل می دهد به خود مختص كرده است.محمد علی مطلب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با عنایت به نزدیك شدن هشتم مهر هر سال برابر سی ام سپتامبر، «روز جهانی ناشنوایان» تصریح كرد: پذیرش فرد ناشنوا از سوی خانواده، اجتماع و شناخت تفاوت های وی و كنار آمدن با آن، نیازمند عشق، علاقه، صبر، حوصله و برخورد منطقی است.
وی اضافه كرد: شهرستان اردستان هم اكنون ۱۵۷ ناشنوا و كم شنوا دارد كه تحت پوشش بهزیستی قرار دارد و به آنها خدماتی همچون سمعك در طول سال عرضه می شود.
رئیس بهزیستی شهرستان اردستان اظهار داشت: این اداره توانسته با تعامل با بیمارستان شهید بهشتی اردستان نسبت به معرفی كودكان زیر یك ماه به منظور سنجش شنوایی هفته ای یكبار اقدام تا در آینده با مشكل شنوایی مواجه نشوند.
وی همینطور اظهار داشت: شهرستان اردستان دارای ۹۴ كم بینا و نابینا است كه بر این اساس ضمن خدمات دهی به این افراد، این اداره با همكاری شبكه بهداشت اردستان نسبت به بیماری تنبلی چشم دانش آموزان و كودكان سه تا ۶ سال تست هایی را برگزار می نماید.
مطلب زاده بیان داشت: هر سال تعداد افرادی كه بیماری اعصاب و روان دارند افزایش می یابد و هم اكنون ۱۶۶ پرونده در بهزیستی اردستان تشكیل شده كه هزینه های گزافی را بر این اداره تحمیل می كند.
شهرستان اردستان سومین شهرستان سالمند استان اصفهان است
رئیس بهزیستی شهرستان اردستان با اشاره به اینكه اردستان هفت هزار و ۷۱۰ نفر افراد سالمند دارد كه ۱۷.۹ درصد جمعیت شهرستان را تشكیل می دهد به خود مختص كرده است، اضافه كرد: شهرستان اردستان از نظر رتبه بندی سومین شهرستان سالمند استان اصفهان است كه بیشتر آنها در روستاها ساكن و با همكاری ارگانهای مختلف به آنها خدماتی عرضه می شود.
وی تصریح كرد: برنامه ریزی برای ارتقاء زندگی این افراد انجام می شود تا شاهد كاهش بیماری آنها باشیم؛ بر این اساس تعداد ۲۵ نفر از این افراد در مركز سالمندان سادات كشاورزی زواره نگهداری می شوند و دو خانه سالمند هم در حال ساخت است.

1398/07/06
18:20:08
5.0 / 5
5435
تگهای خبر: خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است