رئیس كمیته اجتماعی فرهنگی شورای شهر تهران:

تهران دارای ظرفیت ممتاز برای ایفای نقش در مقیاس جهانی است

تهران دارای ظرفیت ممتاز برای ایفای نقش در مقیاس جهانی است به گزارش فست تریپ تفاهمنامه همكاری سه جانبه دانشكده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، مركز ارتباطات و مجمع شهرداران آسیایی به امضا رسید.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، الهام فخاری رئیس كمیته اجتماعی فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در مراسم امضای تفاهمنامه سه جانبه دانشكده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، مركز ارتباطات و مجمع شهرداران آسیایی كه با حضور گشتاسب مظفری دبیركل مجمع شهرداران آسیایی، غلامحسین محمدی رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل و شیخ الاسلامی رئیس دانشكده روابط بین الملل وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار داشت: این رویداد در جهت تحقق حكم برنامه سوم شهرداری تهران است.
وی با اشاره به اینكه مهم ترین هدف امضای این تفاهمنامه تحقق دیپلماسی شهری است اظهار داشت: دیپلمات ها و دست اندركاران وزارت امور خارجه در سال های اخیر، درست مثل رزمندگان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس، وظیفه دفاع از كیان جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی بر عهده داشته اند. تلاش وزارت امور خارجه، صرف نظر از نتیجه كه میتواند تحت تاثیر عوامل مختلف بین المللی باشد، بسیار پرارزش است و باید مورد قدردانی قرار گیرد.
فخاری با اشاره به اینكه شهرداری تهران چه بعنوان یكی از مهم ترین پایتخت های جهان، چه به مثابه ابرشهر تهران و چه به مثابه استان تهران یك ظرفیت بی نظیر و بسیار ممتاز برای ایفای نقش در مقیاس جهانی دارد و می تواند اثرگذار باشد، اظهار داشت: از این جهت ما تهران را دارای ظرفیتی فراتر از فرصت های ملی می بینیم و امیدواریم كه با دانش و تخصص و تلاش مدیران حوزه ارتباطات، شاهد نقش آفرینی موثرتر بین المللی شهرداری پایتخت باشیم.
رئیس كمیته اجتماعی فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: می توانیم رویداد تهران ۱۴۰۰ را یك نقطه عطف بدانیم و از طرفی نقش پارلمان های شهری و روستایی را هم در چارچوب این تفاهمنامه ارتقا دهیم. یكی از مهم ترین مأموریت های هم نهاد دیپلماسی و هم نهاد مدیریت شهری (شورای شهر و شهرداری) استفاده بیشتر از همین ظرفیت ها است.
وی با تاكید بر اینكه تهران از نظر دیپلماسی گردشگری، فرهنگی و هنری یك استان و شهر بسیار توانمند است و می تواند به نوآوری ها و كارآفرینی های نوین دیپلماتیك تبدیل گردد اظهار داشت: تنوع فرصت های فرهنگی در تهران و استقرار دیپلمات های دیگر كشورها در این شهر میتواند نقش آفرینی پایتخت ایران در جهان را متفاوت تر رقم بزند.
فخاری تصریح كرد: امیدوارم در مقیاس استان تهران هم بتوانیم زمینه ساز و تسهیل گر توسعه این قبیل ارتباطات خوب باشیم چون كه یكی از مأموریت های نهاد دیپلماتیك استفاده از ظرفیت های بین نهادی است. ان شاءالله این روند به توسعه پایدار و بهبود وضعیت برای مردم تهران منجر شود.
در این جلسه شیخ الاسلامی ریاست دانشكده روابط بین الملل وزارت امور خارجه با تاكید بر ظرفیت علمی و پژوهشی دانشكده از آمادگی این وزارتخانه جهت توسعه همكاریهای آموزشی ویژه اعضای شوراهای اسلامی استان تهران و مدیران شهری گفتند.
غلامحسین محمدی رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران هم با تاكید بر شعار «تهران شهری برای همه» تصریح كرد كه باید ظرفیت های دیپلماسی گردشگری تهران را ارتقا بدهیم و نسبت به شناخت فرصت های سرمایه گذاری و توریستی كلان شهر تهران، معرفی كامل تری در ابعاد بین المللی داشته باشیم. محمدی در ادامه از برنامه های این مركز برای توسعه دیپلماسی شهری تهران گفت و ابراز امیداوری كرد كه دانشكده وزارت امور خارجه در این راستا اثربخشی خوبی می تواند داشته باشد.
این تفاهمنامه به منظور ایجاد و توسعه همكاریهای سه جانبه و بهره مندی از ظرفیت های مدیریتی، راهبردی، آموزشی و خدمات تخصصی و هم چنین انجام پروژه های مشترك تدوین و برنامه ریزی شده است. همچون موضوعات مهم این تفاهمنامه همكاری در تهیه و تنظیم سند جامعه راهبردی روابط بین الملل و دیپلماسی شهری تهران، توسعه همكاری با دانشگاه ها و مراكز علمی معتبر بین المللی، تقویت جایگاه بین المللی كلان شهر تهران و همكاریهای آموزشی می باشد.

1398/07/02
14:02:59
5.0 / 5
5803
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است