طرح رایگان شدن اتوبوس به منظور كاهش مشكلات ترافیكی

طرح رایگان شدن اتوبوس به منظور كاهش مشكلات ترافیكی به گزارش فست تریپ ریس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام نمود: به منظور كاهش مشكلات ترافیك، طرح مجانی شدن استفاده از اتوبوس های شهری به كمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد عرضه می گردد.


«محمدرضا شفیعی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در این باره اظهار نمود: طرح مجانی شدن استفاده از اتوبوس های شهریزد بعد از واكاوی، بررسی و كارشناسی راهكارهای قانونی اجرایی شدن طرح در قالب لایحه پیشنهادی از جانب سازمان و شهردار محترم در صحن اصلی شورای شهر یزد عرضه می گردد.
به گفته وی، چنانچه لایحه مورد نظر بعد از دفاع در صحن شورای شهر، رای موردنیاز را كسب كند و گامی به سمت اجرای شدن بردارد، می توان عنوان نمود كه یكی از مهمترین برنامه هایی سازمان حمل و نقل شهرداری یزد محقق شده است.
شفیعی ابراز امیدواری كرد كه با اجرایی شدن طرح مجانی خدمات آمد و شد ناوگان اتوبوس های شهری و استقبال بیشتر شهروندان از این خدمات و تردد كمتر خودروهای تك سرنشین در شهر، یكی از عمده ترین مشكلات شهر یزد كه مسئله ترافیك است، خود به خود برطرف شود.
وی ادامه داد: همینطور مسافران با اجرای این طرح می توانند نسبت به برنامه ریزی و استفاده مطلوب تر از وقت و زمان گرانبهای خود مدیریت بهتری داشته باشند.
این مسئول در این باره خاطرنشان كرد: مجانی شدن سفرهای شهری با اتوبوس از هدر رفتن وقت و زمان شهروندان برای خرید یا شارژ كارت بلیط شهروندی جلوگیری می كند، همینطور مانع از ترافیك مسافر در هنگام پیاده و سوار شدن كه باید با استفاده از تماس كارت خود به دستگاه كارت خوان، هزینه سفر درون شهری خویش را هم پرداخت كند، خواهد شد و همین اتفاقات ساده ولی مهم در كنار هم سبب تولید سرعت، دقت و اطمینان مردم به مجموعه ناوگان حمل و نقل شهری می گردد.
شفیعی اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد استقبال بیشتر شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و به دنبال آن كاهش مشكلات ناشی از آلودگی های صوتی، هوا، محیط زیستی و بهداشتی وهمچنین صرفه جویی زمانی در شهر یزد باشیم.
رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یزد به دشواری های بعد ابلاغ اجرای شدن این طرح هم اشاره و بیان كرد: اساساً هزینه ای كه می بایست این سازمان یا بهتر بگویم شهرداری یزد در برابر اجرای طرح تامین كند و به بخش خصوصی پرداخت كند، چشم گیر خواهد بود چون كه هم اكنون ماهانه حقوق كلیه رانندگان اتوبوس های شهری مبلغی بالغ بر یك میلیارد و 300 میلیون تومان است كه میبایست به آن هزینه جاری اتوبوس ها كه آن هم حدود 7 میلیون تومان است را هم اضافه كرد كه تامین این هزینه ها، بعد از مجانی شدن خود بار مالی اضافه ای را بر شهرداری یزد متحمل خواهد نمود.


 

1396/09/05
20:03:37
5.0 / 5
6079
تگهای خبر: اتوبوس , ترافیك , خدمات , مسافر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است