آفت 3هزار اصله درخت در چیتگر، آتش سوزیهای مكرر هدایت شده است

آفت 3هزار اصله درخت در چیتگر، آتش سوزیهای مكرر هدایت شده است به گزارش فست تریپ یك عضو شورای شهر تهران نسبت به بیماری سه هزار درخت پارك چیتگر آگهی داد و اظهار داشت: باید این سه هزار درخت آفت زده تعیین تكلیف شوند در غیر این صورت به سایر درختان نیز این بیماری ها منتقل می شود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، مجید فراهانی بعد از بازدید چند ساعته از پارك جنگلی چیتگر در نشستی با اشاره به چالش های پارك جنگلی چیتگر اظهار داشت: مشكل اصلی این بوستان، كم آبی است. خصوصاً آن كه ساخت و سازها در تهران به یك باره افزایش پیدا كرد و میزان فعلی آب منطقه جوابگوی آبیاری درختان پارك جنگلی چیتگر نیست و همین طور ما شاهد افزایش دما در تهران بوده ایم.
وی دو راهكار را برای پرداخت بدهی های سنگین مدیریت شهری به آب و فاضلاب پیشنهاد كرد و اظهار داشت: شهرداری به آبفا كمك های زیادی كرده است حتی در صحن شورا، تسهیلاتی برای انشعابات آبفا دادیم. با عنایت به لابی های سنگینی كه در این هنگام شد می توانستیم در مقابل امتیازاتی بگیریم.
وی چاره دوم را تهاتر با نهادهای مختلف به ازای آبیاری این بوستان جنگلی عنوان نمود و در توضیح بیشتر بیان كرد: در منطقه ۴ برای آبیاری لویزان ابتكار عملی داشته و طی یك تعامل سه گانه به صورت اقتصادی این مشكل را حل كرده اند كه می توانیم از قرارداد آنها الگو برداری نماییم.
وی تاكید كرد: كاشت درخت در زمانی كه آب نداریم، فایده ندارد. هم اكنون اول باید پیش از كاشت درت مشكل آب را حل نماییم برای اینكه میزان آب فعلی در این منطقه، پاسخگوی درختان نیست و پس از تأمین آب، نهضت درختكاری را دنبال نماییم.
وی، آتش سوزی های مكرر در این منطقه را عادی نداشت و اشاره كرد: ۲۰ درصد این حوادث می تواند به سبب مشكلاتی باشد كه مردم به وجود آورده اند. آتشی درست كرده و فراموش می كنند كه خامو ش كنند. بنظر می رسد ۸۰ درصد باقی آتش سوزی ها هدایت شده و با هدف ضربه زدن باشد.
عضو شورای شهر نبود چارت سازمانی در پارك چیتگر را چالش خواند و اظهار داشت: باید این مساله از طرف منطقه پیگیری شود.
به گفته این مقام در شورای شهر هم اكنون سه هزار درخت در منطقه چیتگر آفت زده هستند كه در ابتدا این تعداد ۱۰۰ درخت بود كه اگر این آفات جمع آوری نشود، تعداد درخت بیشتری گرفتار آفت می شوند. مدیریت این پارك باید قوی باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه ۴۰ درصد آب های چاه های چیتگر در اختیار مجموعه سواركاری و پارك آبی حاشیه این منطقه است، اشاره كرد: نباید زمانی كه درختان چیتگر به سبب كم آبی گرفتار بحران است، اجازه چنین بهره برداری ای را بدهند.


منبع:

1398/06/27
22:33:15
5.0 / 5
6114
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است