اعطا مطرح كرد

‎انجام اقدامات غیرقانونی در شوراهای معماری مناطق

‎انجام اقدامات غیرقانونی در شوراهای معماری مناطق فست تریپ: ‎رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورا با اشاره به انجام برخی اقدامات غیرقانونی همچون اضافه بنا درشوراهای معماری مناطق از شهرداری خواست كه در ستاد نسبت به این مساله حساسیت ویژه نشان دهند.‎به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علی اعطا در صد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذكری نسبت به عملكرد شوراهای معماری مناطق اظهار نمود: با وجود اینكه بارها تذكراتی نسبت به عملكرد شوراهای معماری مناطق در شورای شهر تهران مطرح شده اما همچنان شاهد سوءعملكردهایی هستیم و بعضاً وقتی گزارش های مردمی را دنبال می نماییم در برخی از مناطق اقدامات غیرقانونی در حوزه اضافه بنا، طبقه و سطح اشغال دیده می شود كه این امر مصداق تبعیض، رانت و بی عدالتی است.
‎وی با اشاره به بررسی مسیر منتهی شده به این اتفاقات توضیح داد: بررسی ها نشان داده است در این موارد این اقدامات از كانال شورای معماری مناطق گذشته است و معین نمی باشد چه سازوكاری منجر به این مساله شده است. الان شاهد این هستیم لایه ای از افراد كه در واقعیت دلال هستند در پوشش كارشناس بعنوان مشاور عمل می كنند و دست به این اقدامات می زنند. در بعضی از موارد وقتی پرونده ساخت وساز به شورای معماری مناطق می رود شاهد مجوزهای فراقانونی یا غیرقانونی هستیم.
‎عضو كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در این اقدام، رقم های عمده مالی بین دلال و مالك و سرمایه گذار جابجا می شود، افزود: تعداد این پرونده ها زیاد نیست اما همین مقدار هم قابل پذیرش نمی باشد و مجوز اضافه بنا در چارچوب اضافه طبقه و سطح اشغال مازاد داده می شود و با عنایت به ارقام بالای ساختمان، احیانا ارقام زیادی جابجا می شود.
اعطا با اشاره به اینكه شهرداری ملزم شد در این زمینه لایحه ای را به شورای شهر بیاورد تا حدود صلاحیت شوراهای معماری مناطق مشخص شود، اظهار داشت: بااینكه این لایحه هنوز تصویب نشده اما معنایش این نیست كه تا پیش از تصویب لایحه شوراهای معماری مناطق می تواند خلاف طرح تفصیلی عمل كند. چرا روی این مساله كنترلی اعمال نمی شود؟ سؤال اینجاست كه اگر به یك عده اجازه اضافه بنا داده می شود چرا به همسایه اش نمی دهیم؟چرا به به ساختمان آنطرف تر اضافه بنا نمی دهیم؟ روشن است كه این رانت و تبعیض است.
وی با اشاره به بررسی سه پرونده در مناطق مختلف كه بر اساس گزارش های مردمی اعلام شده است، عنوان كرد: این پرونده ها را به شهرداران مناطق اعلام كردم و همزمان در سامانه نیز بررسی های لازم را انجام دادم و متوجه شدم در دو مورد از این سه پرونده شوراهای معماری مناطق تصمیم گیر بوده اند و مجوزی خلاف طرح تفصیلی داده اند. شهرداری باید نسبت به این مساله در ستاد واكنش نشان دهد. این كار به واقع فسادزا است و یك لایه دلالی پیرامون مناطق شكل می دهد كه تدریجاً غیرقابل كنترل می شود. شهرداری باید در ستاد نسبت به این مساله حساسیت ویژه نشان دهد.


منبع:

1398/06/24
21:27:16
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است