معاون شهردار تهران عنوان كرد:

هنوز شناور شدن ساعات اداری ابلاغ نشده است

هنوز شناور شدن ساعات اداری ابلاغ نشده است به گزارش فست تریپ معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری اظهار داشت: هنوز ابلاغی از طرف دولت برای موافقت با شناور شدن ساعات اداری ارسال نشده اما صحبت های اولیه انجام شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن پورسیدآقایی در حاشیه برگزاری صد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه یكی از موضوعاتی كه شهروندان همیشه در مورد آن اعتراض داشته اند پروژه های ساختمان سازی و استفاده از موتورهای ژنراتوری بوده، چونكه دود و صدای آنها كنترل شده نیست و سبب گلایه مندی شهروندان است، گفت: جهت رفع این مشكل از قبل لایحه ای به شورا ارسال شد تا شهرداری مالكین را موظف به استانداردسازی در این زمینه كند. بر همین مبنا معاینه فنی این خودرو های دیزلی ساختمان سازی بررسی و اكیپ های سیار بر سر پروژه حاضر می شوند.

معاون شهردار تهران افزود: اگر این خودرو ها نتوانند نمره قبولی از لحاظ معاینه فنی دریافت نمایند باید خودرو تغییر و تعویض شود و تا مدتی پروژه متوقف خواهد شد تا مشكل برطرف شود. همین طور بر طبق این لایحه صدای ناشی از موتورهای ژنراتوری در پروژه های ساختمان سازی مشخص می شود تا چند دسیبل می تواند باشد كه برای ساكنین ناراحتی ایجاد نكند.

وی اظهار داشت: تابحال از آنجایی كه كنترلی در این راستا نشده آمارگیری نداریم، ولی همه پروژه های دارای پروانه های ساختمانی از این پس به كارگاه آنها بازگشت و موتور دیزل و ژنراتور آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به سوژه فیلتر دوده و لزوم نصب آن در وسایل حمل و نقل عنوان كرد: به مسائل نگاه صنفی و بخشی نباید داشت و نمی توان از آلودگی تهران بسادگی عبور كرد. اگر وسیله ای گران است نباید در جهت حذف آن برویم و همین طور اگر نامه ای در این زمینه از جانب دولت ارسال شده باشد ما مخالف آن هستیم. همین طور هیچ مرجعی از دولت فكر نكنم قصد داشته باشد با سلامت مردم بازی كند.

وی اظهار داشت: در مورد اسقاط موتورهای فرسوده و كاربراتوری دولت را تحت فشار گذاشته اند و گفته اند به علت آثار اقتصادی یك سال فرصت داده شده است. زمستان این فرصت به انتها رسیده و باید اولویت سلامت مردم باشد، امیدوارم طی این مدت كارخانجات تولیدكننده خودرا تجهیز كرده باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش انتقادات به اجرای طرح جدید ترافیكی توضیح داد: برخی برمبنای چه سندی آمار می دهند؟ آیا آنها با ماهواره ترافیك را مشاهده می كنند؟ دوربین های ما كه این چنین نشان نمی دهد. گزارشات حكایت از كاهش ترافیك و كمتر شدن طول صف ترافیك در داخل و خارج از طرح است. نباید برخی مسیر توقف شان را به همه خیابان ها تعمیم دهند و با یك محور نمی توان قضاوت كرد.

وی با اشاره به اینكه ۹۵ درصد مونواكسیدكربن از خودرو ها صادر می شود كه در مرداد ماه این آلاینده ۲۶ درصد در هوای پایتخت كمتر شده است، افزود: مهر هر سال نسبت به شهریور ترافیك بیشتر است، ولی مهر امسال ر ا باید نسبت به پارینه مقایسه نماییم. تیر و مرداد نسبت به سال پیش ترافیك كمتری داشت و احیانا برای مهر هم به همین صورت باشد.

پورسیدآقایی در مورد پیشنهاد شهرداری برای تغییر ساعت كاری بانك ها و دستگاه ها توضیح داد: این مساله در شورای ترافیك بررسی و پیشنهاد ما نیز برای دولت ارسال شد. قرار بر این است كه هفته اول مهر ساعات كار دستگاه های اجرایی و بانك ها بامداد ها از ۷ تا ۹ شناور باشد و بعدازظهرها اضافه تر بمانند تا ترافیك كنترل شود. نامه ای در این زمینه به دولت ارسال شده و صحبت های اولیه حكایت از ممانعت ندارد، ولی هنوز ابلاغی صورت نگرفته است.


منبع:

1398/06/24
15:57:52
5.0 / 5
5694
تگهای خبر: آلودگی , امداد , ترافیك , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است