از سوی معاون اول رئیس جمهور؛

تسهیلات 4 هزار میلیارد تومانی ساخت مسكن در بافت فرسوده ابلاغ گردید

تسهیلات 4 هزار میلیارد تومانی ساخت مسكن در بافت فرسوده ابلاغ گردید فست تریپ: با ابلاغ بخشنامه ای از طرف جهانگیری، بانك مسكن مكلف به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسكن در بافت های فرسوده، مسكن مهر و برنامه حمایتی مسكن به میزان 40 هزار میلیارد ریال شد.به گزارش فست تریپ به نقل از دفتر هیأت دولت، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، بخشنامه اجرایی بند (ب) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور، مصوب هیئت وزیران در جلسه دهم شهریورماه ۹۸ را امروز ۱۶ شهریور به وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه كشور و بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ نمود.
مطابق این بخشنامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند از محل انتقال بدهی بانك مسكن بابت اصل و سود خطوط اعتباری بانك مركزی به حساب بدهی دولت، تا سقف مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال نسبت به افزایش سرمایه دولت در بانك مسكن اقدام نماید.
بر همین اساس، بانك مسكن نیز مكلف به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسكن در محلات هدف بازآفرینی شهری، مسكن مهر، واحدهای مسكونی در بافت های فرسوده و برنامه حمایتی مسكن با معرفی به وزارت راه به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال است.
هم چنین، وزارت راه و شهرسازی مجاز است بوسیله شركت و سازمان برای اجرای پروژه های منطبق با طرح های جامع، تفصیلی و آماده سازی موردنظر، تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال (هر یك تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال) تسهیلات لازم را از بانكهای عامل ستاندن و معادل آن، زمین های متعلق به خودرا در رهن بانك ها قرار دهد.
افزون بر این، شركت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن موظف می باشند در صورت درخواست مالكان اعیانی واحدهای مسكن مهر در هر مجتمع و یا بلوك مسكونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین های اجاره ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت كارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام نمایند.
بر اساس این گزارش، هیئت وزیران در جلسه ۱۰ شهریور ۹۸ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، بخشنامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كشور درباب تكمیل و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی مسكن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و راه اندازی مسكن اجتماعی و حمایتی را تصویب كرد.


منبع:

1398/06/17
01:41:21
5.0 / 5
5487
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهرسازی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است