معاون شهردار تهران خبرداد

تشكیل كمیته فنی باغات در شهرداری تهران

تشكیل كمیته فنی باغات در شهرداری تهران به گزارش فست تریپ معاون شهرسازی شهرداری تهران از تشكیل كمیته فنی باغات به دنبال اجرای مصوبه خانه-باغ خبرداد.عبدالرضا گلپایگانی در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه به دنبال لغو مصوبه برج-باغ و تصویب مصوبه خانه- باغ قرار شد كمیته فنی باغات تشكیل گردد، اظهار نمود: براین اساس از این پس تمامی پرونده های بررسی باغات و تمامی مسائل مرتبط به باغات در این كمیته بررسی خواهد شد.

وی در مورد تركیب اعضای این كمیته با اشاره به اینكه یك كارشناس از سازمان میراث فرهنگی، یك كارشناس اكولوژی گیاهی، یك نفر متخصص طراحی فضای سبز، یك مهندس معمار یا شهرساز، نماینده ای از دو كمیسیون شهرسازی و خدمات شهری شورای شهر و مدیر كل معماری شهردار در این كمیته حضور دارند، اظهار داشت: این افراد تنها مسائل مربوط به باغ، ساخت و ساز در آن، حفظ و نگهداری و.. را بررسی می كنند.

گلپایگانی اضافه كرد: در این كمیته نقشه و درخواست های در رابطه با باغات را كه به شهرداری ارسال می شود را بررسی نهایی می كنند. كارشناسان پرونده های باغات را طبق مصوبه شورای شهر بررسی می كنند و اگر پرونده مورد بررسی، باغ تشخیص داده شود برپایه مصوبه خانه - باغ، مالك را راهنمایی می كنند.

وی در پاسخ به این سؤال كه هم اكنون چند پرونده باغ به این كمیته جهت بررسی ارجاع داده شده است اظهار داشت: اخیرا مصوبه خانه - باغ برای اجرا از جانب شورایعالی شهرسازی به شورا و شهرداری تهران ابلاغ گردیده اما كارشناسان می بایست در ابتدا نسبت به بررسی پرونده های قبلی اقدام نمایند تا اگر حقوقی از متقاضیان و یا شهر ضایع شده در قالب مصوبات شورا به حق و حقوق آنها رسیدگی شود.
1398/06/08
11:08:04
5.0 / 5
5942
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است