گزارش شركت كنترل ترافیك درباره آثار طرح های ترافیكی در پایتخت

كاهش ترافیك تهران بعد از حذف زوج یا فردبعلاوهنمودار

كاهش ترافیك تهران بعد از حذف زوج یا فردبعلاوهنمودار به گزارش فست تریپ شركت كنترل ترافیك تهران اعلام نمود: مقایسه تغییرات ترافیك شهر تهران در تیرماه امسال و سال قبل نشان داده است كه در هر سه محدوده طرح ترافیك، طرح كنترل آلودگی هوا و خارج از این محدوده ها، حجم ترافیك به میزان ملموسی كاهش یافته است؛ هرچند میزان این كاهش برای محدوده های مختلف، متفاوت بوده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شركت كنترل ترافیك شهر تهران در اطلاعیه ای اعلام نمود: بر مبنای داده های به دست آمده از نرم افزار مسیریاب نشان، كه یكی از پراستفاده ترین مسیریاب هاست و بر روی تلفن همراه سه میلیون كاربر نصب شده است، كه وضعیت ترافیك تیرماه سال 97 پایتخت را با تیرماه 98 مقایسه كرده و دریافته است كه با در نظر گرفتن دو شاخص طول معابر پرترافیك و سرعت متوسط در محدوده های ترافیكی، از میزان حجم انبوه تردد در این مسیرها كاسته شده است.

یافته های حاصل از این نرم افزار مسیریاب، گزارش های قبلی برگرفته از داده های دوربین های ترافیكی سطح شهر را تایید می كند و نشان داده است كه آغاز طرح كنترل آلودگی هوا به جای طرح زوج یا فرد، تاثیر مثبتی بر ترافیك تیرماه ۹۸ داشته است و در این بررسی، معابری كه طول صف ترافیك آنها در سه دهك پرترافیك (سطح سرویس E و F) از كل معابر شهر قرار می گیرد، موردمطالعه و ارزیابی قرارگرفته است.


بنا بر اطلاعات به دست آمده، در ایام كاری (شنبه تا چهارشنبه) طول معابر پرترافیك بزرگراهی در محدوده طرح ترافیك و در بازه زمانی6: 30 بامداد تا 20: 30 شب از 5.6 كیلومتر به 3.6 كیلومتر تغییر كرده و به عبارتی حدود 35 درصد كاهش تردد داشته است.


مجموع طول معابر پرترافیك در محدوده كنترل آلودگی هوا(زوج یا فرد سابق) هم در این بازه زمانی از 25 كیلومتر به 12.3 كیلومتر و به عبارتی حدود 50 درصد كاهش ترافیك سنگین داشته است. این در شرایطی است كه افت ترافیك در بازه زمانی 16 الی 19 هم به صورت بسیار محسوسی قابل مشاهده می باشد.نكته حائز اهمیت در این گزارش آن است كه طول معابر پرترافیك در ناحیه خارج از محدوده های ترافیك و طرح كنترل آلودگی هوا هم مورد ارزیابی قرارگرفته كه بر طبق این مطالعه و ارزیابی، مجموع طول معابر دارای ترافیك سنگین از 54.2 كیلومتر به 38.1 كیلومتر رسیده كه مبین این واقعیت است كه 30 درصد كاهش طول معابر پرترافیك در خارج از محدوده های ترافیك تحقق یافته است.


گزارش موردنظر بر مبنای پارامتر سرعت متوسط هم مورد ارزیابی قرارگرفته است كه برابر آن متوسط سرعت معابر در محدوده ی طرح ترافیك، از 24.7 كیلومتر به 25.9 كیلومتر بر ساعت افزایش یافته است كه به عبارتی 5 درصد افزایش سرعت معابر را شاهد بوده ایم، همینطور متوسط سرعت معابر در محدوده ی كنترل آلودگی هوا از 31.1 به 33.7 كیلومتر بر ساعت رسیده، یعنی بیشتر از 8 درصد افزایش یافته است.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران؛ نكته دیگر در این گزارش كه به آن اشاره شده، متوسط سرعت معابر در ناحیه خارج از طرح ترافیك و محدوده های كنترل آلودگی هوا است كه از 37.6 به 39 كیلومتر بر ساعت افزایش یافته است.
1398/05/26
23:06:58
5.0 / 5
5141
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است