صرف هزار میلیارد تومان برای ایمنی سازی خط ۷

صرف هزار میلیارد تومان برای ایمنی سازی خط ۷ به گزارش فست تریپ معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از صرف هزار میلیارد تومان برای ایمن سازی خط ۷ مترو اطلاع داد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محسن پورسید آقایی بامداد امروز در حاشیه انجام تست گرم نیمه شرقی خط ۷ مترو اظهار داشت: خوشبختانه طی بازدیدی كه از ایستگاه های مهدیه، محمدیه و بسیج از خط هفت مترو داشته ایم، دیدیم كه در مسئله برق سینگالینگ، تهویه و غیره اتفاقات خوبی افتاده است و امیدواریم هفته آینده بهره برداری آزمایشی این خط انجام گیرد.

وی با اشاره به اینكه به شكل جدی درگیر جبران كمبود واگن ها هستیم و امیدواریم با كمك دولت این مشكل حل شد، اظهاركرد: ۱۰ قطار در شركت واگن سازی در حال ساخت است و امیدواریم چهار قطار جدید برای خط ۷ بزودی وارد مدار شود.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه خوشبختانه یكی از خصوصیت های مهم خط ۷ این است كه راه اندازی مجدد این خط با كمك متخصصان و كارشناسان ایرانی انجام شده است، اظهار داشت: بعد از تحریم ها شركت خارجی حاضر به اعزام كارشناس و نصب و راه اندازی سنگالینگ نبود كه خوشبختانه این مهم توسط كارشناسان داخلی تكمیل شد و سیستم تهویه هم صد درصد توسط شركت های داخلی انجام شده است.

وی با اشاره به اینكه با كمك كارشناسان داخلی توانستیم از روش های نوین در سیستم تهویه خط ۷ استفاده نماییم، اظهاركرد: به جرئت می توانیم بگویم كه تهویه و هواكش خط ۷ نسبت به سایر خطوط بسیار پیشرفته تر است بگونه ای كه مصرف آب را تا ۸۰ درصد می كاهد.

پورسیدآقایی اضافه كرد: پس از تكمیل این خطوط نسبت به رفع نقصها خطوط قبلی اقدام خواهیم كرد. در تلاش هستیم كه از مهر ماه، هر ماه یك ایستگاه را افتتاح نماییم و در مهر ماه هم ایستگاه مولوی افتتاح می گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد تجهیزات این ایستگاه ها هم تصریح كرد: در تلاش هستیم كه تمامی ایستگاه های خط ۷ با تجهیزات و پله برقی افتتاح شود تا تردد افراد كم توان خدشه دار نشود اما در مورد نصب آسانسورها همچنان نیازمند زمان هستیم.

پورسید آقایی در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص علل غیر موجه تعطیلی خط ۷ اظهار داشت: ایمنی مردم خط قرمز ما است و در مترو كار سیاسی جایز نیست و ما هم كار سیاسی نمی نماییم و می بینم كه تست های این خط با موفقیت پاس شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه متاسفانه برخی اظهارنظرهای غیركارشناسی سبب خدشه دار شدن اعتماد مردم می شود، اظهاركرد: هم اكنون تجهیزات موجود برای سرفاصله ۱۰ دقیقه كافی است و اگر بخواهیم سرفاصله را كاهش دهیم می بایست امكانات و تجهیزات به خصوص در بخش هواكش ها و تهویه افزایش یابد.

وی با اشاره به اینكه از زمان تعطیلی خط ۷ تا به امروز بیشتر از هزار میلیارد تومان در حوزه تجهیزات هزینه كرده ایم، اظهار داشت: متاسفانه حتی در ایستگاه ها شاهد مشكلات فنی و زیرساختی بودیم بگونه ای كه مجبور شدیم ۴۱۰ متر از خط را برچیده و باردیگر بازسازی نماییم.
1398/05/23
15:03:42
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: امداد , ایمنی , ترافیك , تردد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است