نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأكید كرد

ضرورت شكل گیری مدیریت یكپارچه شهری و تأمین منابع پایدار برای شهرها

ضرورت شكل گیری مدیریت یكپارچه شهری و تأمین منابع پایدار برای شهرها فست تریپ: نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت شكل گیری مدیریت یكپارچه شهری و تأمین منابع درآمدی پایدار برای شهرها تاكید كرد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ابراهیم امینی در جلسه مشترك فرمانداری شمیرانات و اعضای هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: مشكلات و مسائل زیربنایی در محدوده شمیرانات وجود دارد ولی باید به این نكته دقت كنیم كه یكی از اشكالات اساسی در كشور مدیریت است كه به صورت بخشی نگری انجام می شود. بی شك باید كلان نگری در مدیریت مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه كرد: خیلی از مشكلات امروز كشور همانند خشك شدن دریاچه ارومیه كه به سبب حفر بی رویه چاه ها و خالی شدن سفره های آب های زیرزمینی بوده است، بر طبق همین بخشی نگری ها روی داده است.

امینی افزود: دو مسئله برای مدیریت شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ یكی مدیریت یكپارچه شهری و دیگری درآمد پایدار شهرداری ها. هم اكنون مدیریت یكپارچه شهری در تهران كه پایتخت و نماد ایران اسلامی است، شكل نگرفته است.

وی تاكید كرد: فلسفه شكل گیری فرمانداری ها چیست؟ امروز كه شهر تهران با ری و تجریش متصل شده و بر طبق تصمیمات كشوری هر یك از آنها فرمانداران مجزا دارند آیا نیازی به این فرمانداری های مجزا وجود دارد؟ این مساله باید توسط كارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نایب رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر شكل گیری مدیریت شهر در خیلی از كلان شهرهای دنیا اظهار داشت: بحث مدیریت یكپارچه شهر از بهداشت و درمان تا مدیریت آب، گاز و برق در دنیا همه زیر نظر مدیریت شهری است و این گونه نیست كه بعضی از این موارد در دست شهرداری و برخی دیگر در دست دولت باشد. قسمتی از مشكلات ما به سبب نبود مدیریت شهری است.

امینی درانتها اظهاركرد: در حوزه درآمدهای پایدار نیز باید منابع شهرداری ها از محل درآمدهای پایدار تأمین شود.

منبع:

1398/05/10
00:48:52
5.0 / 5
5568
تگهای خبر: سفر , شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است