آخرین وضعیت راه اندازی پردیس های سینمایی امید در شهرهای فاقد سینما

آخرین وضعیت راه اندازی پردیس های سینمایی امید در شهرهای فاقد سینما فست تریپ: جانشین رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های كشور آخرین وضعیت راه اندازی پردیس های سینمایی امید با مشاركت شهرداری ها و در امتداد بر قراری عدالت فرهنگی در 11 شهر فاقد سینما را اعلام نمود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مسعود نصرتی در این زمینه اظهار داشت: به سبب تفاهم نامه همكاری مشترك بین سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم نامه و با مشاركت شهرداریها در شهرهای فاقد سالن سینما، پردیس سینمایی امید ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینكه در راه اندازی پردیس های سینمایی امید، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كار صدور مجوز و ارائه مشاوره های فنی، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان به صورت كمك بلاعوض را بر عهده دارد، اظهار داشت: به منظور سرعت گرفتن اجرای این پروژه، سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور به شهرداریهای شهرهای فاقد سینما كه در راه اندازی پردیس سینمایی امید مشاركت دارند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، با پیشرفت فیزیكی پروژه، بصورت كمك بلاعوض پرداخت می كند.

وی با اشاره به اینكه یكی از اهداف راه اندازی این پردیس ها، ارتقای فاكتورهای فرهنگی و عمومی سازی دسترسی شهروندان به تولیدات فرهنگی است، اظهار داشت: مقرر است طی سال جاری در۲۰ شهر پردیس سینمایی امید ساخته شود و تابحال در ۱۱ شهر این پروژه با بیان آمادگی شهرداری ها شروع شده است.

نصرتی اضافه كرد: ساخت پردیس سینمایی امید در شهر ایلام با چهار سالن و ۴۰۰ صندلی و در شهر اندیمشك در استان خوزستان در با سه سالن و ۴۱۰ صندلی بعد از طی مراحل مربوطه شامل اعلام آمادگی شهرداری، انعقاد تفاهم نامه برای تحویل فازهای مختلف نقشه و انتخاب پیمان كار در مرحله آغاز عملیات اجرای پروژه قرار دارد.

وی افزود: ساخت پردیس سینمایی امید در شهرهای گناوه در استان بوشهر شامل سه سالن با ۳۶۰ صندلی، ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شامل سه سالن با ۳۷۳ صندلی، بانه در استان كردستان شامل سه سالن با ۲۶۵ صندلی و منطقه آزاد ماكو در استان آذربایجان غربی شامل سه سالن با ۳۶۵ صندلی بعد از اعلام آمادگی شهرداری ها در مرحله تحویل نقشه فاز دو قرار دارد.

نصرتی همین طور اعلام نمود: ساخت پردیس سینمایی امید شامل سه سالن در شهرهای میناب در استان هرمزگان، تربت حیدریه در استان خراسان رضوی و طبس در استان خراسان جنوبی در مرحله انعقاد قرارداد تهیه نقشه قرار دارد.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور، او همینطور از اعلام آمادگی شهرداریهای خلخال در استان اردبیل و بم در استان كرمان برای مشاركت در ساخت پردیس سینمایی امید آگاهی داد.

منبع:

1398/05/06
13:38:39
5.0 / 5
4799
تگهای خبر: تولید , شهرداری , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است